Windows 7’nin bir yaşını doldurmasına çok az bir zaman kaldı. Kullanıcılar ve teknoloji dünyası tarafından büyük övgü alan işletim sistemi, oldukça görkemli bir ilk yıl geçirdi.

Windows 7 için Ücretsiz Programlar 1

Bununla birlikte, Windows 7 şimdiye kadarki en zarif, güvenli ve uyumlu işletim sistemi olsa bile, geliştirmeler için her zaman yer mevcut.

Bu yazımızda sizinle Windows 7 PC’nizi güçlendirmenizi sağlayacak ücretsiz uygulamarla tanıştıracağız. Bu uygulamaları kullanarak Windows 7 deneyiminizi daha da keyifli bir hale getirirken verimliliğinizi artırabilirsiniz.

[tabs]
[tab title=”BatteryBar”]BatteryBar

Windows 7 için Ücretsiz Programlar 2
Windows’un her yeni sürümüyle laptop’lardaki pil yönetimi daha iyi hale getirilse de,Windows 7 pil ile ilgili çok fazla bilgi sunmuyor. BatteryBar ise bunu değiştiriyor. Görev çubuğuna kalan zamanı tam olarak gösteren bir güç göstergesi yerleştiren program, kalan pili size yüzde olarak veya kalan zaman olarak gösteriyor. Tek bir tıklamayla bu iki bilgi arasında geçiş yapmanız mümkün.

Laptop’unuzu şebeke elektriğine bağlandığınızda, BatteryBar yeşil renkten maviye geçiyor ve pilinizin ne kadar sürede şarj olacağını gösteriyor. Fareyi simgenin üzerine sürüklediğinizde ise, toplam pil kapasitesi, şarj/boşalma oranı, AC durumu ve hatta pil ömrü tahmini gibi bilgiler de görmeniz mümkün.
[/tab]
[tab title=”Dexpot “]Sanal masaüstü yazılımları, size ikinci veya daha fazla bir monitörün işlevini sunarak verimliliğinizi artıran etkili ve düşük maliyetli bir çözüm. Dexpot da böyle bir yazılım ve Windows 7 için güncellenmiş özelliklere sahip.

Windows 7 için Ücretsiz Programlar 3

SevenDex adlı eklentiyi kullanarak, görev çubuğundaki simgesinin üzerine gittiğinizde sanal masaüstüne ait küçük resimleri görmeniz de mümkün. Bu sayede, sanal masaüstü programlarında sıkça meydana gelen neyin nerde olduğunu hatırlama sorunu ortadan kalkıyor.

İkinci bir monitör almaya durumunuz el vermiyorsa veya masanızda yer yoksa, Dexpot’u faydalı bulacaksınız.

Dexpot’u buradan indirebilirsiniz![/tab]
[tab title=”Taskbat Items Pinner”]Windows 7 görev çubuğuna programlardan farklı şeyler de eklemek istiyorsanız Taskbat Items Pinner ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Programı kullanarak görev çubuğuna Resimler klasörünüz, Yazıcılar menüsü, dosyalar, klasörler, web sitelerigibi bir çok öğeyi eklemeniz mümkün.

Windows 7 için Ücretsiz Programlar 4

Bu uygulamayı bir klasöre açtıktan sonra Yönetici haklarıyla çalıştırdığınızdan emin olun (simgesine sağ tıklayın ve ‘Yönetici olarak çalıştır’ı seçin). Görev çubuğuna hangi öğeyi eklemek istiyorsanız öğenin yanındaki kutucuğa tıklayın. Bir klasör veya dosya eklemek istiyorsanız ‘Path’in yanında bulunan düğmeye tıklayın, bir dosya veya klasör seçin, ve istediğiniz öğeye göz atın. Simge alanında,%SystemRoot%system32SHELL32.dll, girin ve yanında bulunan alana bir sayı girin (klasörler için 3 ve web siteleri için 13. Simgeleri deneyerek bulmanız gerekiyor). Son olarak ‘Add Item’ düğmesine tıklayın. 

Taskbar Items Pinner’ı buradan indirin![/tab]
[tab title=”Microsoft Security Essentials”]Güvenlik ve çevre-birim uygulamaları

Microsoft Security Essentials

Windows 7’de firewall, Windows Defender ile spyware koruması, Internet Explorer 8’e entegre güvenlik özelliklerigibi güvenlik önemleri var ancak bir eksik mevcut. Bu da tahmin edebileceğiniz gibi bir anti-virüs yazılımı.Microsoft Security Essentials, bu açığı kapatıyor.

Windows 7 için Ücretsiz Programlar 5

Program virüs, casus yazılım ve diğer tehditlere karşı gerçek zamanlı bir koruma sağlıyor. Arka planda oldukça sessiz çalışan program, ancak bir sorunla karşılaştığınız zaman görünür hale geliyor.

Microsoft Security Essentials’ı indirin![/tab][tab title=”Right-Click Extender”]Right-Click Extender ile işlev menüsü olarak adlandırılan sağ tuş menülerine faydalı kısayollar ekleyebilirsiniz. Uygulama, seçeneklerini dört ana başlığa ayırmış. Dosya/klasör, masaüstü, sürücüler ve Bilgisayarım.

Right-Click Extender ile sağ tuş menülerine sıkça ihtiyaç duyduğunuz kısayolları ekleyebilirsiniz

Örneğin ‘Dosya/klasör öğesini kullanarak Yönetici Komut Satırı, Not Defteri ile Aç, Klasöre kopyala, Klasöre taşı gibi seçenekleri ekleyebilirsiniz. Menülerin diğer kullanıcılar tarafından görünmesini istemiyorsanız, sadece Shift tuşu basılı tutulduğunda görünmesini sağlamanız da mümkün.

Right-Click Extender’ı buradan indirin!
[/tab][/tabs]

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/18986d1316092646-20081030055929.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/18986d1316092646-20081030055929-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiWindows 7'nin bir yaşını doldurmasına çok az bir zaman kaldı. Kullanıcılar ve teknoloji dünyası tarafından büyük övgü alan işletim sistemi, oldukça görkemli bir ilk yıl geçirdi. Bununla birlikte, Windows 7 şimdiye kadarki en zarif, güvenli ve uyumlu işletim sistemi olsa bile, geliştirmeler için her zaman yer mevcut. Bu yazımızda sizinle Windows...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...