Wifi şifreleri en çok unutulan şifrelerin başında gelir. Çünkü bir kere gireriz ve genellikle bir daha uzun süre kullanmayız. Bir gün tekrar kullanmak istediğimizde de unuttuğumuzu fark ederiz ve büyük bir ihtimalle de hatırlayamayız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini bu yazıda anlatmaya çalışacağım.

Telefonlardan bağlı olduğunuz ağların şifreleri görme imkanınız yok. O yüzden telefonunuzu boşuna kurcalamayın. Aslında uğraşırsanız telefondan da öğrenebilirsiniz ama epey bir zaman harcamanız ve bazı uygulamaları telefonunuza yüklemeniz gerekmekte. Uğraşmak isteyenler için anlatayım.

Telefondan Wifi Şifresi Nasıl Öğrenebilirim?

Adroid telefonlar için 

  • Root Explorer
  • 920 Text Editor uygulamalarını Google Play’den indirin.

Root Explorer uygulaması ile /data/misc/wifi/ klasörüne girin ve 920 Text Editor uygulaması ile wpa_suppliciant.conf dosyasını açın.

Bu dosyanın içinde 

network={
ssid=”NETWORK_NAME_HERE”
psk=”PASSWORD_HERE”
key_mgmt=WPA-PSK
priority=1
}

yazan bölümü bulun. psk yazısının karşısındaki değer kablosuz bağlantınızın şifresidir. Tabii ki network name kısmında şifresini öğrenmek istediğiniz ağın ismini kontrol edin.

Bu işlemleri yapmak sizin için zor ise ikinci seçenek olarak diz üstü bilgisayarınıza başvurun. Daha önce bilgisayarınızla ağa bağlandıysanız şifreyi anında öğrenebilirsiniz.

Masa üstünde “Ağ” simgesi varsa üzerine sağ tuş yapın ve özelliklere tıklayın. Açılan pencerede “Kablosuz ağları yönet” linkine tıklayın. Listeden ağınızı bulun sağ tıklayın, açılan menüden “özellikler” sekmesine tıklayın.

Açılan pencerede “Güvenlik” sekmesine tıklarsanız şifrenizi görebilirsiniz.

Wifi Şifremi Unuttum! 1

Masaüstünüzde ağ simgesi yoksa denetim masasından da aynı yere giriş yapabilirsiniz.

Bu senaryoların hiçbiri gerçekleşmediyse o zaman işimiz daha da zorlaştı. Şifreye modeminizden giriş yapmanız gerekmekte. Bunun içinde modeminizin admin şifresini bilmeniz ve yönetim paneline bağlanmanız gerekmektedir. Modem üzerinden wifi şifrenizi öğrenmek istiyorsanız aşağıda linkini verdiğimi konuyu inceleyiniz.

Kablosuz Ağa Şifre Koyma İşlemi

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/wifi-sifresini-ogreneme-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/wifi-sifresini-ogreneme-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiWifi şifreleri en çok unutulan şifrelerin başında gelir. Çünkü bir kere gireriz ve genellikle bir daha uzun süre kullanmayız. Bir gün tekrar kullanmak istediğimizde de unuttuğumuzu fark ederiz ve büyük bir ihtimalle de hatırlayamayız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini bu yazıda anlatmaya çalışacağım. Telefonlardan bağlı olduğunuz ağların şifreleri...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...