Dünyanın en popüler mesajlaşma programı olan Whatsapp, geçen sene müthiş bir özelliğini tanıttı. Artık internetiniz olmasa da Whatsapp’ı kullanabiliyorsunuz. Bu harika özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken birkaç basit ayarı bu yazıyı size anlatmaya çalışacağım.

Geçen sene tanıtılan bu özelliği ancak şimdi deneme şansım oldu. Biraz geç kalmış olsam da böyle bir fırsatı es geçmez doğru olmazdı. Her ne kadar internetsiz kalmıyor olsam da dünya halidir deyip Whatsapp’ın bu özelliğinin nasıl çalıştığını biraz araştırdım. 

Whatsapp’ın internet kullanma özelliğinden yararlanabilmek için android kullanıcısı olmanız ve mobil ağlarınıza bir adet erişim noktası tanımlanız gerekiyor. Yani yapacağınız birkça basit işlemle Whatsapp’ın özelliğinden yararlanabiliyorsunuz.

Ben ilk denememde wireless ağımı ve mobil internet erişimimi kapattım. Telefonumda internet erişimi yokken gerçekten çalışıyor mu diye denemek istedim ama işin mantığı benim düşündüğüm gibi değilmiş. Bu özelliğin devreye girebilmesi için mobil internet erişiminiz olacak. Eğer nternet erişiminizin kotanız dolduğunu için çalışmıyorsa işte o zaman bu özellik devreye giriyor. Yani sonuç olarak internet paketinizin kotası dolduğunda bu özelliği kullanabilrisiniz.

Whatsapp İnternetsiz Kullanım Ayarları Nasıl Yapılır

Android telefonunuzun ayarlar menüsü giriş yapın.

Whatsapp'ı İnternetsiz Kullanma 1
Android ayarlar menüsü

Menünün üst kısmında bulunan “Mobil Ağlar” sekmesine tıklayın.

Açılan sayfadan “Erişim Noktası Adları” sekmesine tıklayın.

Whatsapp'ı İnternetsiz Kullanma 2

Burada servis sağlayıcınızın erişim noktaları bulunmaktadır. Biz buraya Whatsapp için yeni bir erişim noktası tanımlayacağız. Bunun için sayfanın üst kısmında bulunan ekleye tıklayın ve açılan sayfadaki şu bölümleri doldurun.

Whatsapp'ı İnternetsiz Kullanma 3
Whatsapp Erişim Noktası Tanımlama

İsim : WhatsApp

Apn:internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı noktası:8080

Son olarak kaydedin.

Bu özelliğe ihtiyaç duyduğunuzda erişim noktası adları kısmında tanımladığınız bu erişimi noktasını seçin.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/whatsapp-internetsiz-kullanma-2018-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/whatsapp-internetsiz-kullanma-2018-3-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiinternetsiz whatsapp kullanma türk telekom,whatsapp bedava kullanma vodafone,whatsapp internetsiz kullanma 2018 androidDünyanın en popüler mesajlaşma programı olan Whatsapp, geçen sene müthiş bir özelliğini tanıttı. Artık internetiniz olmasa da Whatsapp'ı kullanabiliyorsunuz. Bu harika özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken birkaç basit ayarı bu yazıyı size anlatmaya çalışacağım. Geçen sene tanıtılan bu özelliği ancak şimdi deneme şansım oldu. Biraz geç kalmış olsam da böyle...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...