Vestel tabletiniz yavaşladı veya virüs bulaştıysa bu yazıda vestel tablet format işleminin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Ne yazık ki tabletler daha çok çocukların elinde olduğu için aynı işletim sistemine sahip olmalarına rağmen telefonlara göre daha sık arıza yapıyorlar. Bu arızaların başında yavaşlama ve virüs problemleri geliyor.

Özellikle sürekli olarak oyun yüklenen tabletler bu sorunu daha sık yaşıyorlar. Yavaş çalışan ve sürekli donan tabletlerin kullanım zevki de normal olarak kaçıyor. Yavaşlama ve virüs sorunun etkili bir çözümü de bulunmuyor üstelik. Bu konuda yapılacak şeylerin başında tablete yüklenecek bir antivirüs programı geliyor. Fakat bu çözüm de genellikle ücrete tabi oluyor. Bundan dolayı pek tercih edilmiyor. O yüzden belirli aralıklarla tableti formatlamak en makul çözüm gibi duruyor.

Vestel Tablet Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Android işletim sistemi kullanan hemen hemen tüm tabletler aynı şekilde fabrika ayarlarına döndürülüyor yani format atılıyor. Aşağıdaki yolu izleyerek tabletinize format atabilirsiniz.

İlk olarak “Ayarlar” menüsüne giriş yapınız.

Daha sonra ayarlar menüsünde bulunan “Yedekleme ve sıfırlama” sekmesine tıklayın.

Açılacak sayfada bizim işimizi görecek iki seçenek bulunuyor.

  • Fabrika verilerine sıfırla
  • Kurtarma modu

Bu iki seçenekle de tabletinize format atabilirsiniz. Fakat biz bu seferlik “Kurtarma modu” ile bu işi yapacağız.

Kurtarma Modu

Şimdi kurtarma moduna giriş yapın. Tabletiniz kapanacak ve yeniden başlayacak ve şu ekranla açılacak. İşleme başlamak için bu listede bulunan wipe data/factory reset seçeneğini kullanacağız.

Vestel Tablet Format İşlemi 1

Ses açma / kapama tuşlarına kullanarak bu seçeneğe gelin ve tabletin açma/kapama tuşuna basın.

Daha sonra ekran onay penceresi gelecek. Yine ses açma/kapama tuşlarını kullanarak yes seçeneğine gelin ve daha sonra açma/kapama tuşunu kullanarak bu seçeneği seçin.

Vestel Tablet Format İşlemi 2

Format işlemi başlayacak ve kısa süre sonra ekrana şu gelecek. Bu ekran geldiğinde işlem bitmiş demektir. Şimd tableti yeniden başlatmak için reboot system now seçeneğini seçin ve açma/kapama tuşuyla aktif edin.

Vestel Tablet Format İşlemi 3

Format İşleminden Sonra Ne Yapacağım?

Tabletiniz yeniden açıldığında sizden basit kurulum bilgileri isteyecek. İsim, kablosuz ağ bağlantı ve bir e-mail hesabı. Bu bilgileri giriş yaparak kurulumu bitirebilirsiniz.

Tabletinizde yavaşlamalar başladığında bu şekilde fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu arada söyleyeyim, bu işlem bütün dosyalarınızın ve uygulamalarınız silinmesine neden olur. Sizin için önemli resim, dosya vb. şeyleri yedeklemeden bu işlemi yapmayınız.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/03/vestel-tablet-format-atma-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/03/vestel-tablet-format-atma-3-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiVestel tabletiniz yavaşladı veya virüs bulaştıysa bu yazıda vestel tablet format işleminin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz. Ne yazık ki tabletler daha çok çocukların elinde olduğu için aynı işletim sistemine sahip olmalarına rağmen telefonlara göre daha sık arıza yapıyorlar. Bu arızaların başında yavaşlama ve virüs problemleri geliyor. Özellikle sürekli olarak oyun yüklenen tabletler...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...