Usb Belleğinizi Şifreleyerek Koruyabilirsiniz 11. Piyasada USB belleğinizi şifrelemeye yarayan birçok yazılım bulunmakta, ama bunların çoğu çalışmak için yönetici yetkilerine ihtiyaç duyuyor. Ücretsiz Rohos Mini Drive ise taşınabilir belleğinizde yönetici yetkilerine gerek duymadan şifrelenmiş bölümler yaratmanıza imkan tanıyor.

Öncelikle www.rohos.com/free-encryption/downloads/ adresine girip sadece 2.2 MB boyutundaki yazılımı indirin.

2. Programı çalıştırdıktan sonra “Setup USB flash drive” seçeneğine tıklayıp USB flaş belleğinizi takın. Rohos Mini Drive belleğinizi otomatik olarak tanıyacaktır. Yaratılacak disk bölümü için önceden tanımlı ayarları değiştirmek üzere ikinci “Change…” linkine tıklayın. Buradan sırasıyla sürücü harfini, disk boyutunu, dosya sistemini ve şifreleme algoritmasını değiştirebilirsiniz. Programın ücretsiz sürümünde kabul edeceği maksimum disk boyutu 1050 MB (1 GB)’dir. 

3. “Specify password to access disk” ve “Confirm password” alanlarına istediğiniz şifreyi girdikten sonra “Create disk” düğmesine tıklayın. Şifrelenmiş bölümün oluşturulması birkaç dakika sürebilir. Oluşturma tamamlandıktan sonra şifrelenmiş sürücünüze Bilgisayarım üzerinden normal bir sürücüymüş gibi erişebilirsiniz. Dosyalarınızı kaydettikten sonra sürücüyü korumaya almak için sistem tepsisindeki Rohos simgesine sağ tıklayıp Disconnect’i seçmeniz yeterlidir. 

Rohos Mini Drive’ın yüklü olmadığı bir bilgisayarda sürücünüze erişmek için Bilgisayarım’dan USB belleğinize girmeniz ve “Rohos mini.exe” dosyasına çift tıklayarak çalıştırıp şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Bit-Locker.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Bit-Locker-150x150.pngFatih ELTUNTeknolojibellek,usb1. Piyasada USB belleğinizi şifrelemeye yarayan birçok yazılım bulunmakta, ama bunların çoğu çalışmak için yönetici yetkilerine ihtiyaç duyuyor. Ücretsiz Rohos Mini Drive ise taşınabilir belleğinizde yönetici yetkilerine gerek duymadan şifrelenmiş bölümler yaratmanıza imkan tanıyor. Öncelikle www.rohos.com/free-encryption/downloads/ adresine girip sadece 2.2 MB boyutundaki yazılımı indirin. 2. Programı çalıştırdıktan sonra “Setup USB flash drive” seçeneğine tıklayıp...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...