90’lı yılların en heyecan verici, en mutlu edici aktörlerini hatırlıyor musunuz? O yıllarda hemen hemen tek eğlencemiz olan atari oyunlarını, şimdiler de hatırlayan bile yok.

Oynamayı bir kenara bırakın, oynayanları izlemesi bile mutlu eder, heyecan verirdi. Şanslı olanların kara kutuları vardı. Hafta sonları, herkesten önce uyanılır, özenle ve dikkatlice kara kutu televizyona bağlanırdı. Kahvaltı zamanı gelene kadar oyunlar oynanırdı. Kara kutular, 90’lı yıllarda 8 – 15 yaş arası olan kişilerin en değerleri oyuncaklarıydı.

Siyah, ince ve iki tuşlu joystickleri çok dayanmaz, bozulurlardı. Genelde yön fonksiyonları devre dışı kalırdı. Yenisi alma şansımız olmadığı için tamir etme yoluna gidilirdi. İçyapıları çok basit olan bu joystickleri tamir etmek için her yol denenirdi. Çözüm bulunamazsa kol çıkarılır, içindeki tellere direk parmakla basılarak oynanırdı. Hatta bazıları bu şekilde daha iyi oynadıklarını iddia ederlerdi.

Kara kutularda yüzlerce oyun bulurdu. Tank 90, Süper Mario, Bombman, İce Man vs. Sizinle birlikte oynayabilecek bir kardeşiniz veya arkadaşınız varsa, muazzam bir zevk alıyordunuz bu oyunları oynarken. Oyunlar oyun gibiydi ama. Şimdinin oyunları gibi insanın psikolojisini bozacak, para harcatacak oyunlar değildi bu oyunlar. Basit, eğlenceli, pratik ve hızlı düşünmeye dayalı oyunlardı.

Oyunlardan bazıları..

O güzel günlere geri dönüp, bizlere o eğlenceli vakitleri geçirten bu oyunları tekrar oynamak ister misiniz?

İsteyeceğinizi düşündüğümüzden sizler için eski oyunların olduğu bir paket hazırladık. Bu paketin içinde oyunlar ve oyunları oynamanızı sağlayacak oyun konsolu bulunmaktadır. Atari-Oyunlar.rarismindeki, toplam 700 KB olan bu dosyayı indirip, Rar da çıkarttığınızda, Konsol” ve Oyunlar” isimli iki klasör göreceksiniz.

Dosyayı indirmek için buraya Atari-Oyunlari.rar tıklayınız.
Şifre:delinetciler.net

Unutulmaz Atari Oyunları 1

Konsol klasörünün içindeki Nestopia dosyasını çalıştırın. Ekranınıza ufak bir konsol gelecek. Konsol üzerinde bulunan menüden, Dosya -> Aç yolunu izleyin. Oyunlar klasörü içinde bulunan 1200_Game.nes” dosyasını açın. Birkaç saniye içinde oyun listesi ekrana gelecektir. Yön tuşları ile aşağı yukarı yaparak oyunları seçebilirsiniz. Oyunları oynayabilmek için gereken birkaç tuşu kendiniz bulanabilirsiniz.

İyi eğlenceler…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/28766d1331112990-kara-kutu.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/28766d1331112990-kara-kutu-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiAtari90'lı yılların en heyecan verici, en mutlu edici aktörlerini hatırlıyor musunuz? O yıllarda hemen hemen tek eğlencemiz olan atari oyunlarını, şimdiler de hatırlayan bile yok. Oynamayı bir kenara bırakın, oynayanları izlemesi bile mutlu eder, heyecan verirdi. Şanslı olanların kara kutuları vardı. Hafta sonları, herkesten önce uyanılır, özenle ve dikkatlice kara kutu televizyona bağlanırdı. Kahvaltı...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...