Bu yazımda size Photo Magician 2 programını anlatmaya çalışacağım. 2011 yılında yaşıyoruz.

Yanımızda taşıyabildiğimiz hemen hemen bütün elektronik aletlerle fotoğraf çekebiliyoruz. Hemde son derece kalite fotoğraf çekebiliyoruz. Ve çoğumuz facebook gibi sosyal paylaşım platformlarını kullanıyoruz.

Toplu ve Hızlı Resim Küçültme Programı

Facebook’da şuan en çok paylaşılan içerik türünü fotoğraflar oluşturuyor. Yani çoğumuzu fotoğraflarla haşır neşir oluyoruz. Yüksek çözünürlüklü resim çekebilien telefonlarımız, fotoğraf makinelerimiz bulunmaz nimetler. Fakat yüksek çözünürlüğün getirdiği bir sorun var ki hepimizin çok zamanını alıyor. Yüksek çözünürlüklü kaliteli fotoğraflar hafıza da çok fazla yer tutmakta ve internet ortamın da paylaşılması zor olmaktadır.

Piyasa da bulunan orta halli bir telefon bile 2 MB. büyüklüğünde bir fotoğrag çekebiliyor. Ülkemizde ki internet hızını düşününce 2 MB. bir resimi internet ortamında kullanmanın ne kadar olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Tek bir resimden bahsediyorsak küçültmek çok zor olmuyor aslında. Online olarak resim küçülten web siteleri doldu internet alemi.

Peki ya resim sayısı fazlaysa? İşte resim sayımız çok olduğunda devreye şimdi anlatacağım Photo Magician 2 programı devreye girecek.

Bu program Türkçe dahil bir çok dili destekliyor. Kullanması ve hızı çok çok iyi. 4 MB. büyüklüğünde bir resmi bozmadan 100 KB. kadar düşürebiliyor.

Ve en güzel yönlerinden biri programın kullanacağınız 3 adet sekmesi var. Programın nasıl çalışacağını çözmek dakikalarınızı alıyor sadece.

Programı bu adresten indirip kurabilirsiniz.

Diğer sayfada programı nasıl kullanacağımızı anlattım.

Photo Magician 2 programı dediğim gibi kullanımı çok kolay olan bir program. Programı kurduysanız nasıl kullanacağınızı anlatmaya başlayayım.

Programı çalıştıralım hemen sağ yukarda bulunan dil seçeneklerinden Türkçe yi seçelim.

Programın ana ekranı şu şekildedir.

Toplu ve Hızlı Resim Küçültme Programı 1

Programın en üstünde küçültmek istediğimiz resimlerin bulunduğu klasörü seçeceğimiz bölüm var. Hemen altında küçülmğz resimlerin kaydedileceği klasörü belirteceğimiz bölüm var.

Not: Orjinal dosyalarınız işlem görmüyorlar. 

Bir altta “Profil”, “Dönüştürme Ayarları”, “Seçenekler” sekmeleri bulunuyor.

Profil sekmesi ana ekran oluyor. Burada resimlerin küültüleceği boyutu seçiyoruz. Hazır bir profil yada kendimiz giriyoruz. Resimde 800×600 seçilmiş.

Photo Magician 2 Dönüştürme Ayarları

Bu sekmede filtreleme ve efekler bulunmaktadır. Örnek ) Şu boyuttan küçükleri dönüştürme. Veya Sepya efekti ver gibi.

Toplu ve Hızlı Resim Küçültme Programı 2

Toplu ve Hızlı Resim Küçültme Programı 3

Photo Magician 2 Seçenekler

Bu bölümde küçültülen resimlerin formatını belirliyorsanız. Jpeg, tif vs. gibi. Son olarak “Resimleri İşle” butonuna basıyoruz ve resimleri toplu halde küçültüyoruz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/23585d1317131584-photo-magic-2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/23585d1317131584-photo-magic-2-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiPhoto Magician 2Bu yazımda size Photo Magician 2 programını anlatmaya çalışacağım. 2011 yılında yaşıyoruz. Yanımızda taşıyabildiğimiz hemen hemen bütün elektronik aletlerle fotoğraf çekebiliyoruz. Hemde son derece kalite fotoğraf çekebiliyoruz. Ve çoğumuz facebook gibi sosyal paylaşım platformlarını kullanıyoruz. Facebook'da şuan en çok paylaşılan içerik türünü fotoğraflar oluşturuyor. Yani çoğumuzu fotoğraflarla haşır neşir oluyoruz. Yüksek çözünürlüklü resim...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...