Teamviewer programı ile ilgili çok soru gelmeye başladığı için bu yazıyı yazma ihtiyacım duydum. Teamviewer programı öyle bir program ki er yada geç herkesin bir şekilde işi düşüyor. Bana göre her bilgisayar kullanıcısının bilmesi gereken bir program. Çünkü, bilgisayarı ne kadar iyi bilirsek bilelim bazen yardıma ihtiyacımız oluyor. Bilgisayar ortamında yapmaya çalışıp yapamadığımız işler için o işi daha iyi bilen kişilerden yardım istiyoruz. Sorunu mesajlarla anlatıp yine mesajlarla destek almaya çalışıyoruz. Yine aynı şekilde bazen de sizden yardım isteniyor. Yardım isteyen kişinin derdini anlamak ve çözüm bulmak gerçekten zor oluyor. İşte böyle durumlar için kullanmanız gerek programın ismi Teamviewer. 

Teamviewer programını kullanarak istediğiniz kişinin masaüstünü kontrol edebilir, istediğiniz kişiye kendi masaüstünüzün kullanımı devredebilirsiniz. Oturduğunuz yerden yüzlerce kilometre uzaktaki bir kişinin bilgisayarını kullanabilirsiniz hem de aynı anda sesli olarak görüşebilirsiniz. Sanki kişinin yanında otuyormuşsunuz gibi aynı bilgisayarı kullanabilirsiniz. İşte Teamviewer programı tam olarak bu işe yarıyor. Bu programın sağladığı kolaylığı yazmakla anlatmak mümkün değil. Ve üstelik bu programı tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Programın kurulumu sadece 15 mb. İstediğiniz yerden indirip kurabilirsiniz. Hatta hiç kurmadan bile kullanabilirsiniz. İşte bu kadar esnek bir program.

Teamviewer Nasıl Kullanılır?

 

Teamviewer Ne İşe Yarar? 1
Teamviewer Ne İşe Yarar?

Programı çalıştırdığınız yukarıda gördüğünüz ekran sizi karşılıyor. Ekranın sol tarafında  size ait ID numarası ve hemen altında şifreniz oluşturuluyor. Bu id ve şifreyi karşınızdaki kişiye verdiğinizde o kişi bu id numarasını ekranın ortasında buluna “Karşıdaki kişi ID” kısmına giriş yapıp bağlantıyı başlatıyor. Bağlantı sırasındaki karşı kişinin ekranına şifre isteği geliyor. Eğer şifrenizi de verirseniz kişi bu şifreyi girerek sizin bilgisayarınıza bağlanıyor ve tüm kontrolü ele alıyor. Artık bilgisayarınızı sizin gördüğünüz gibi görüyor ve istediği işlemi yapabiliyor. 

Aynı şekilde sizde karşınızdaki kişini id ve şifresini kullanarak o kişinin bilgisayarına bağlanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde programı kapatıyorsanız ve bağlantı kopuyor. 

Bu arada güvenlik konusunda şüpheniz olmasın. İstediğiniz an bağlantıyı koparabilirsiniz. Ve bağlantı şifresini vermediğiniz takdirde kimse bağlantı yapamaz. Zaten bağlantının olması için her iki tarafta programın çalışır durumda olması gerekiyor. Yani bilerek isteyerek bir bağlantının dışında bağlantı yapılamaz. 

Programı orijinal sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Programın kurulumu yaparken “Kişisel ve ticari olmayan” seçeneğini seçerek ücretsiz kullanabilirsiniz. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/06/Teamviewer-Ne-İse-Yarar-min.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/06/Teamviewer-Ne-İse-Yarar-min-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiteamviewer nedir nasıl kullanılır,teamviewer nedir ne amaçla kullanılırTeamviewer programı ile ilgili çok soru gelmeye başladığı için bu yazıyı yazma ihtiyacım duydum. Teamviewer programı öyle bir program ki er yada geç herkesin bir şekilde işi düşüyor. Bana göre her bilgisayar kullanıcısının bilmesi gereken bir program. Çünkü, bilgisayarı ne kadar iyi bilirsek bilelim bazen yardıma ihtiyacımız oluyor. Bilgisayar ortamında...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...