Bilgisayarınız için güvenebileceğiniz, hızlı, bedava ve kullanımı kolay bir yedekleme programı arıyorsanız şuan en doğru yerdesiniz. Çünkü bu yazımda size tanıtacağım Sysrestore adından yedekleme program hem bedava, hem çok hızlı hem de ücretsiz…

Yakın zaman önce tesadüfen bulduğum bu program beni gerçekten etkilemeyi başardı. Programın kendisi küçücük. Kurulum dosyası 3,5 MB civarı ve arayüzü yüzü sadece 2 sayfadan ibaret ama yaptığı iş çok büyük. İlk olarak programın arayüzlerini size göstererek program yapısını hakkında size bilgi vereyim.

yedekleme-programi-1

Restore Point sekmesi manuel yani elle yedek alma sayfasıdır ve yukarıda gördüğünüz gibi çok basit bir sayfadır. Sayfada bulunan “Create” tuşuna basarak bilgisayarınızın o anki yapısını yedekleyerek bir restore point noktası oluşturabiliyorsunuz.

Diğer sekmede aşağıda gördüğünüz gibi “Rescue Files” sayfasıdır.

yedekleme-programi-2

 Bu sayfada da o ana kadar alınmış geri dönüş noktalarının listesinin olduğu sayfadır. Gördüğünüz gibi tarih ve saatlerin belirtildiği bir liste. İstediğiniz listedeki herhangi bir tarihe bilgisayarınızı geri döndürebiliyorsunuz.

İşte programın kullanımı bu kadar basit.

Bu arada yedekleme derken yanlış anlamayın. Öyle saatler süren yedeklemeden bahsetmiyorum. Bu yedekleme işlemi birkaç saniye sürüyor. Zaten bilgisayarınızı her açtığınız sistem otomatik olarak bir yedek noktası oluşturuyor ve siz bunu hissetmiyorsunuz bile. Aynı şekilde yedek geri yükleme işlemi de çok kısa sürede tamamlanıyor.

Senaryoyu daha da kötü bir hale dönüştürelim. Diyelim ki bilgisayarınız birden bire çöktü ve hiçbir programı çalıştıramıyorsunuz. Hatta Sysrestore programını bile çalıştıramıyorsunuz. O zaman ne yapacaksınız?

Adamlar bu durumu da düşünmüşler. Sysrestore başlangıca kendini atıyor. Yani Windows daha kendini başlatmadan Sysrestore başlıyor. Bilgisayarınız daha açılmadan ekranınıza Sysrestore ekranı geliyor ve kötü bir durumla karşılaşırsanız “CTRL + R” tuşuna basın uyarısında bulunuyor. Ben bu kurtarma ekranını da giriş yaptım. Gerçekten de CTRL +R tuşuna bastığınızda Sysretore devreye giriyor ve bilgisayarınızı istediğiniz bir tarihe geri döndürüyor.

Ev kullanıcıları için bedava olan bu programı şu adresten indirebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/02/yedekleme-programi-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/02/yedekleme-programi-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBilgisayarınız için güvenebileceğiniz, hızlı, bedava ve kullanımı kolay bir yedekleme programı arıyorsanız şuan en doğru yerdesiniz. Çünkü bu yazımda size tanıtacağım Sysrestore adından yedekleme program hem bedava, hem çok hızlı hem de ücretsiz... Yakın zaman önce tesadüfen bulduğum bu program beni gerçekten etkilemeyi başardı. Programın kendisi küçücük. Kurulum dosyası 3,5...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...