Bu yazımda size Sony’in şuan en güçlü telefonu olan Sony Xperia Z3’den bahsetmek istiyorum. Yakın zaman önce bu telefonu inceleme fırsatı buldum. Sony, Xperia serisi ile büyük sükse yapmayı başarabildi. O derece ki, piyasada Samsung’dan sonra en çok tutulan telefon oldu diyebiliriz. Tasarımı ve teknik özellikleriyle oldukça başarılı telefonlar üretmeyi başaran Sony, Z3’le de bu başarıyı devam ettirmiş.

Piyasaya çıkalı 1 seneyi geçmesine rağmen yeni versiyonu gelmedi. Yakın zaman önce Z4’ün haberi gelmesine rağmen piyasa sürülmedi. Öğrendiğim kadarıyla Z3 ile arasında pek fark olmadığı için piyasa sunulmamış. 

Xperia Z3 için ilk söylemek istediğim şey, telefonun çok karizmatik olmasıdır. Tasarımı gerçek anlamda etkileyici. Elimize aldığınızda bariz bir şekilde kaliteyi fark ediyorsunuz. Akıllı telefonlarda çoğunda bulunan ön tuşlar yok. Ekran kısmında bulunan klasik geri, menü ve sekme tuşları yerine dokunmatik tuşlar konulmuş. Telefon sağ yan tarafında power, ses açma kapama ve fotoğraf çekme tuşları bulunuyor. Sol kısmında kapaklı kart yuvaları ve manyetik şarj slotu bulunuyor.

sony-experia-z3-1  

Yan tarafta bulunan kapaklar kapalı durumda iken telefon su geçirmiyormuş ve toza karşı dayanıklıymış. Tabii ki bu özelliklerini test edemedim. Fakat o güven hissini veriyor telefon.

Donanım özellikleri de dış tasarımı kadar etkileyici. 4 çekirdekli çok güçlü bir işlemcisi ve 3 gb’lık rami bulunuyor. Bu iki özellik telefonun gerçekten çok hızlı işlem yapabilmesini sağlıyor. Birçok uygulamayı arka planda açık bırakmama rağmen telefonda yığılma veya yavaşlama olmadı. Çok seri bir şekilde işlem yapmaya devam etti.

sony-experia-z3-2

Ön kısmında bulunan 2.2 mega piksellik kamera düşük gibi gelmesine rağmen müthiş fotoğraf çekiyor. Arka tarafında bulunan 20.7 mega piksellik kameradan hiç söz etmeye gerek yok. Muhteşem kalitede fotoğraf ve videolar çekiyor. Arka kamerası ile 3840 x 2160 çözünürlükte video çekebiliyorsunuz.  

Telefonun 32 gb’lık dahili hafızası var. Kart ile kapasiteyi 128 gb’ta çıkarabiliyorsunuz. Telefonun ekranı 5.2”. Bence yeterli derece büyük bir ekrana sahip. Telefonun  kalınlığı 7.3 mm. Telefonun boyu 146 mm, eni 72 mm. Bu boyutlarda olan bu telefon sadece 163 gram ağırlıkta.

sony-experia-z3-3

Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 Quad-core 2500 MHz 4 çekirdekli süper bir işlemcisi var. Bir bilgisayarın işlemcisi kadar güçlü bir işlemcinin telefonda olması gerçekten çok ilginç.  

Piyasa fiyatı 1700 TL ile 2050 TL arasında değişiyor. Distribütör garantisi istiyorsanız en az 2000 TL’ye gözden çıkarmanız gerekiyor. İthalatçı yan firmalar ürünü 1700 TL-1800 TL arasında satıyorlar. Bu konu garanti konusunda çok önem taşıyor. 150-200 TL bir rakam ilerde garanti konusunda başınızı ağrıtabilir.

Sonuç olarak, bu telefon ödediğiniz paranın hakkını tam anlamıyla verebilecek bir telefon. Almak isteyenler bu fiyata bu telefonu gönül rahatlığıyla alabilirler.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/05/sony-experia-z3-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/05/sony-experia-z3-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBu yazımda size Sony'in şuan en güçlü telefonu olan Sony Xperia Z3'den bahsetmek istiyorum. Yakın zaman önce bu telefonu inceleme fırsatı buldum. Sony, Xperia serisi ile büyük sükse yapmayı başarabildi. O derece ki, piyasada Samsung'dan sonra en çok tutulan telefon oldu diyebiliriz. Tasarımı ve teknik özellikleriyle oldukça başarılı telefonlar üretmeyi başaran...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...