Ana Menü

Telefon Samsung Galaxy S5 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung firması, telefon dünyasına damga vuran ve en popüler teknoloji ürünü olmayı başaran Galaxy serisi telefonlarına bir yenisini daha kattı. İlk olarak, Samsung Galaxy S2 ile kazandığı popülerliğini Galaxy S5 ile devam ettirmeyi planlayan Samsung, yakın zaman önce duyurduğu telefonunun resmi satışını Türkiye’de de başlattı. Galaxy S4 telefonu ile istediği başarıyı yakalayamayan Samsung, Galaxy S5’e hem bir çok özellik katmış hem de bu telefonu Gear 2 ve Gear Fit saatleri ile desteklemiş.

Galaxy S5’in genel özelliklerin bahsetmek gerekirse;

  • 5.1 inçlik Full HD Super AMOLED ekran,
  • 2GB RAM,
  • 16GB/32GB depolama kapasitesi,
  • 16MP çözünürlükte arka kamera,
  • 2.1MP çözünürlükte ön kamera,
  • Çift anten destekli 5. nesil WiFi,
  • Parmak izi okuyucu,
  • Nabız ölçer

Galaxy S5, Galaxy S4’de göre daha kalın,daha ağır ve ekranı birazcık daha büyük. Galaxy S4 ile aynı ekrana sahip olan Galaxy S5, sadece ve sadece 0.1 inç daha büyük. Ekranları arasında bu kadar az bir büyüklük faklı olmasına rağmen Galaxy S5 gözle görülür bir şekilde daha büyük.

s5-v-s4

 Resme baktığınızda iki telefon arasındaki büyüklük farkını görebilirsiniz. Sol tarafta bulunan telefon Galaxy S5, diğer Galaxy S4.

Gözle görünür farklardan birisi de Galaxy S5’in arka kapanın daha dolgun ve tırtıklı olması. Galaxy S4’de kameranın alt tarafından sadece flash lambası bulunurken, Galaxy S5’de hem flash lambası hem de kalp hızı ölçer bulunmaktadır. Parmağınızı buraya koyarak kalp hızınızı ölçebiliyorsunuz.

galaxy-s5
Galaxy S5 Nabız Ölçer

 Samsung’un Galaxy S5’e eklediği en belirgin özelliklerden biri de, 1 metreye kadar su geçirmeme özelliği. Bu telefon yağmur suyundan ve tozdan hiçbir şekilde etkilenmiyormuş. Bu harika özelliği ile bu telefon 2014 yılına damgasını vurabilir.

Bu telefonu diğer telefonlardan belirgin bir şekilde ayıran diğer bir özelliği de,  S Health 3.0 özel sağlık asistanı özelliğidir. Galaxy S5 ile hayatımıza giriş yapacak S Health 3.0, sağlığınız konusunda size asistanlık ediyor. S Health 3.0, sürekli olarak kalp ritminizi ve günlük aktivitelerinizi kontrol ederek sizi bilgilendiriyor ve gerektiği zamanlarda sizi uyuyarak yapmanız gerekenleri söylüyor. 

16 GB ve 32 Gb iki farklı versiyonu olan Galaxy S5’in şuan ki satış fiyatları şu şekilde;

16 GB’lık versiyonu 2.199 TL.

32 GB’lık versiyonu 2.299 TL.

Yazımın başında söylediğim gibi Samsung Galaxy S5 kendi başına gelmedi. Yanında akıllı saat Gear’in gelişmiş versiyonu olan Gear 2 ve Gear Fit saatleri ile birlikte geldi. Daha önce akıllı saat Gear’ı hizmete sunan Samsung, çok beğenilen akıllı saatine yeni özellikler katarak Gear 2 adı altında tekrar hizmete sundu. Biraz pahalı bir cihaz olan Gear 2’in piyasa fiyatı  799 TL.

Satışa sunulan diğer bir akıllı saat ise Gear Fit. Gear 2’nin telefon özellikleri ön plana çıkarken, Gear Fit’in sağlıklık yaşam konusunda bir çok kabiliyeti bulunmakta. Gelen telefon çağrılarını sonlandırma gibi basit telefon özellikleri de olan bu akıllı saat, fitness saati olarak kullanıma sunuldu. 

gear-fit

Galaxy S5’i mavi, siyah, gri ve sarı renk seçenekleri ile mağazalarda bulabilirsiniz.

Yorum Yap