Samsung'un Akıllı Saati GearYakın zamanda önce Berlin’de IFA Teknoloji Fuarında tanıtımı yapılan ve teknoloji severleri çok heyecanlandıran akıllı saatler Türkiye’de de satışı sunuldu.

Daha önce bazı otomobil firmalarında gördüğümüz akıllı saat sistemini Samsung firması akıllı telefonlarında kullanmaya başladı. İlk duyduğumda pek anlam veremediğim fakat merak ettiğim bu sistemi bizzat görmek istedim ve en yakın teknoloji mağazasına gittim. Daha sistemi incelemeden saati ilk gördüğümde “Samsung bu işi biliyor” dedim kendi kendime.

O kadar tatlı bir görünüme sahip bir saat yapmışlar ki, saatin telefon özelliği olmasa da zevkle takarsınız. Saatin tasarımı, ekranı, ekran renkleri bir harika. Bu kadar güzel tasarıma sahip bir saatin 4 GB’lık bir hafızası, mikrofonu, 1.9 megapiksellik kamerası olması ve akıllı telefonunuza bluetooth ile kablosuz bağlanarak telefonunuzla sekronize olması size neyi ifade eder?. Bana mükemmelliği ifade etti…

Gear

Sadece bu kadar da değil. Bu akıllı saat çok hızlı çalışan dokunmatik bir ekrana sahip. Telefonunuzda ihtiyaç duyduğunuz hemen hemen bütün menülere sahip. Bir şaşırtıcı ama kamerası kordonunda.

Bu akıllı saat öğrendiğim kadarıyla şuan sadece Galaxy Note ve S4 serisi telefonlarda çalışıyor. Yani bu teknolojiyi kullanabilmeniz için yeni bir telefon almanız gerebilir.

Biraz üzücü olmakla birlikle merak edenler için söylüyorum. Bu akıllı saatin fiyatı 800 TL. Hemen hemen bir telefon fiyatına. Pahalı dediğinizi duyar gibiyim fakat şuan için durum bu. Almasanız da bir mağazada incelemenizi tavsiye ediyorum.

Fatih ELTUN
Takip Et

Fatih ELTUN

Yönetici 'da Delinetciler Portal
İş hayatına bilgisayar programcısı olarak başlayan fatih, kısa sürede internet dünyası ile tanıştı ve yaklaşık 15 yıllık bu serüvenini yazarlıkla devam ettirmeye karar verdi.

İletişim: [email protected]
Fatih ELTUN
Takip Et
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/40535d1388163862-saat-gear.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/40535d1388163862-saat-gear-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiGear,İncelemelerYakın zamanda önce Berlin'de IFA Teknoloji Fuarında tanıtımı yapılan ve teknoloji severleri çok heyecanlandıran akıllı saatler Türkiye'de de satışı sunuldu. Daha önce bazı otomobil firmalarında gördüğümüz akıllı saat sistemini Samsung firması akıllı telefonlarında kullanmaya başladı. İlk duyduğumda pek anlam veremediğim fakat merak ettiğim bu sistemi bizzat görmek istedim ve en yakın...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...