Uzun yıllardır beklediğim vicdanlı tarifelere sahip bir GSM operatörünü sonunda buldum. 2013 yılında hizmete giren fakat benim yeni haberimin olduğu Pttcell’in tariflerini görünce “işte budur” dedim. Yıllardır faturaları ile cebelleştiğim ve zorunluluktan kullandığım GSM opreratörümden en sonunda kurtulabilme fırsatı bulduğumu düşünüyorum.

Herkesçe malumdur; ülkemizde hizmet veren GSM operatörleri verdikleri hizmetleri çok yüksek fiyatlarla veriyorlar. Bütün operatörlerin onlarca farklı tarifleri bulunmakta. Fakat tarifelerin birçoğu işe yaramıyor. Ya internet yok, ya sms yok, ya da çok pahalı. 2014 yılını yaşadığımız şu zaman diliminde akıllı telefonlar hemen hemen herkesin cebine girdi. Dünyanın parasını ödediğimiz bu akıllı telefonların özelliklerini kullanabilmek için internete ihtiyacımız oluyor. Bundan dolayı tarifimizi buna göre seçmeye çalışıyoruz. Zaten tarifemizde yeterli dakika konuşma ve yeterli sayıda sms olması gerekiyor. Ee bide internet olsun isteyince fatura can yakıcı bir hale geliyor. Dediğim gibi yıllardır bu sorunla uğraşıyorum. 1 senedir kullandığım tarifeyi resmen zorunluluktan kullanıyorum. Ve her ay 50-86 TL arasında bir ödeme yapıyorum. Yani, az hizmet alıyorum, çok para ödüyorum.

pttcell

İşte bu çaresizlikten Pttcell ile kurtulabileceğimi düşünüyorum. Pttcell’in web sayfasını başta sona inceledim. Sayfaların en altında küçücük puntolarla yazılan can alıcı notlar olup olmadığını kontrol ettim. Ve gördüm ki, verilen hizmet karşılığında istenilen ücretler çok ama çok uygun. Kimliğiniz ile en yakın Ptt şubesine giderek forumu doldurmanız yeterli oluyormuş. İster kullandığınız numarayı kullanmaya devam edin, ister yeni numara alın. Formu doldurur doldurmaz kartınızı veriyorlarmış.

Faturalı hatlar için tarifler şu şekilde;

14 TL’lik Tarife

[divide]

Pttcell Faturalılarla

3500 dakika

Yurtiçi Her Yöne

200 dakika

Yurtiçi Her Yöne SMS

250 SMS

Yurtiçi Cepten İnternet

Sınırsız*

Kota Aşımı SMS

30 Kuruş/Adet

Kota Aşımı Konuşma

30 Kuruş/Dakika

*Sınırsız cepten internet, adil kullanım noktası olan 250 MB’a ulaştıktan sonra bağlantı hızı fatura dönemi sonuna kadar 128kbps’a düşer ve bu hız ile cepten sınırsız internet erişimi sağlanır.

24 TL’lik Tarife

[divide]

Pttcell Faturalılarla

3500 dakika

Yurtiçi Her Yöne

500 dakika

Yurtiçi Her Yöne SMS

250 SMS

Yurtiçi Cepten İnternet

Sınırsız*

Kota Aşımı SMS

30 Kuruş/Adet

Kota Aşımı Konuşma

30 Kuruş/Dakika

*Sınırsız cepten internet, adil kullanım noktası olan 250 MB’a ulaştıktan sonra bağlantı hızı fatura dönemi sonuna kadar 128kbps’a düşer ve bu hız ile sınırsız cepten internet erişimi sağlanır.

44 TL’lik Tarife

[divide]

Pttcell Faturalılarla

3500 dakika

Yurtiçi her yöne

1500 dakika

Yurtiçi Her Yöne SMS

250 SMS

Yurtiçi Cepten İnternet

Sınırsız*

Kota Aşımı SMS

30 Kuruş/Adet

Kota Aşımı Konuşma

30 Kuruş/Dakika

*Sınırsız cepten internet, adil kullanım noktası olan 1 GB’a ulaştıktan sonra bağlantı hızı fatura dönemi sonuna kadar 128kbps’a düşer ve bu hız ile sınırsız cepten internet erişimi sağlanır.

Gördüğünüz gibi tarifler oldukça uygun. Tek kafama takılan nokta; internet adil kullanım kotasının düşük olması. Kotayı aştığınızda hızınız 128 kbs’a düşüyor. Bu hızla neler yapabileceğimizi bilmiyorum. Yıllar önce bu hız, internet kafelerde onlarca bilgisayara paylaştırılıyordu. Fakat, 128 kbs’lik bir hızla neler yapabileceğimiz kestiremiyorum. Denemeden de öğrenemeyeceğim. Pttcell’e geçer geçmez durumun ne olduğunu burada paylaşacağım.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/pttcell.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/pttcell-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiUzun yıllardır beklediğim vicdanlı tarifelere sahip bir GSM operatörünü sonunda buldum. 2013 yılında hizmete giren fakat benim yeni haberimin olduğu Pttcell'in tariflerini görünce 'işte budur' dedim. Yıllardır faturaları ile cebelleştiğim ve zorunluluktan kullandığım GSM opreratörümden en sonunda kurtulabilme fırsatı bulduğumu düşünüyorum. Herkesçe malumdur; ülkemizde hizmet veren GSM operatörleri verdikleri hizmetleri çok yüksek fiyatlarla...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...