İnternetten alışveriş yapmayı seviyorsanız, sık sık para transfer etmek zorunda kalıyorsanız, hesap numaralarını kullanmayı sevmiyorsanız ve buna rağmen hala kullanmaya devam ediyorsanız, demek ki siz hala Paypal ile tanışmadınız.

Paypal, internet ortamında para transferi ile banka hesap numaralarınızı kullanmadan alışveriş yapmaya yarayan ve şuan bu sektörün en güçlü ve popüler sitesidir.

Bu sistem Türkçe’dir ve ücretsizdir. Paypal’a sadece mail adresinizi kullanarak üye olabiliyor ve anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Üstelik, dünyanın her köşesine, banka şubesi olsun olmasın, anında para gönderebiliyorsunuz. Para göndermek istediğiniz kişinin paypal hesabına ait mail adresini ve göndereceğiniz rakamı yazmanız yeterli oluyor. Karşınızdaki kişi, saniyeler içinde hesabına paranın gelip gelmediğini görebiliyor.

Bunların dışında, şuan alışveriş sitelerinin hemen hemen hepsinden Paypal ile alışveriş veriş yapabiliyorsunuz. Zaten, Paypal’ın bu kadar popüler olmasında ki en büyük etken budur. Tüm alışveriş sitelerinden, kredi kartınızı kullanmadan taksitli/peşin alışveriş yapabiliyorsunuz. Ödeme aboneliği oluşturup her ay düzenli bir şekilde otomatik ödeme yaptırabiliyorsunuz. Bu kadar güzel bir hizmete, sadece sisteme üye olarak sahip olabiliyorsunuz.

Ödemelerle ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda Paypal’dan anında destek alabiliyorsunuz.

Peki, bu sistemi nasıl kullanabilirsiniz?

Yukarıda dediğim gibi, ilk olarak sisteme bu adresten giriş yaparak üye oluyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kayıt olurken girdiğiniz bilgilerin geçerliliği. Bu bilgileri hiçbir şekilde unutmamanız gerekmektedir. Şifrenizi ve güvenlik sorularınızın cevaplarını mutlaka bir yerlere not etmeniz gerekiyor.

paypal

Paypal’ın ana ekranı yukarıda gördüğünüz gibidir. Ekranın en üstünde bulunan ve tamamen Türkçe olan menülerden sistemin yapısını kısa sürede öğrenebiliyorsunuz. Gördüğünüz gibi, ana ekranında bir işlem listesi bulunmakta. Bu listede yapılan işlemlerin tümünü görebiliyorsunuz. Şuan benim işlem listemde sadece bir işlem görülmektedir. 40 dolarlık bir ücret Ritu adında birine gönderilmiş. Dikkat ederseniz, brüt kısmında -$40 yazmaktadır. “-” işareti, bu meblağın gönderildiğini ifade etmektedir.

paypal-kredi-kartı-tanımlama

Yukarıdaki menüde bulunan “Kullanıcı Profili” sekmesinde profiliniz düzenleyebiliyor ve kredi/banka kartlarınızı tanımlayabiliyorsunuz. Para gönderme işlemi yapabilmek için limiti olan bir kredi kartı veya banka hesabınızı bu bölümden tanıtmanız gerekmektedir. Bu işlemi sadece bir sefer yapmanız yeterli oluyor. Hesabınızın çalınmasından korkuyorsanız işleminiz bittiğinde yine aynı yerden kart bilgilerinizi silebiliyorsunuz.

Akıllı telefon kullanıcı için Paypal’ın hem android hem de ios uygulaması bulunmaktadır. Yani, hesabınızı an an istediğiniz yerden takip edebiliyorsunuz.

paypal-2

Paypal kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, yaptığınız ödemenin aboneliğinin olup olmamasıdır. Yani, yapacağınız ödemenin tek seferlik olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.

İnternet ortamında fiyat verilirken, bu fiyatın tek seferlik mi yoksa aylık mı olduğunu genellikle küçük harflerle yazılır. Ben bile bir kaç sefer fark etmeden bu şekilde ödemeler yaptım. İkinci ödeme yapıldığında fark edebildiğim 2-3 alışverişim olmuştur.

İşlem listesine düşen işleminizin ayrıntılar bölümde, abonelik olup olmadığını görebilirsiniz.

Paypal ile söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar. Daha önce kullanmadıysanız, mutlaka kullanmalısınız. Çok ama çok rahat edeceğinize eminim…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/paypal.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/paypal-150x150.pngFatih ELTUNTeknolojipaypal kayıt,paypal nasıl kullanılır,paypal nedir,paypal para göndermeİnternetten alışveriş yapmayı seviyorsanız, sık sık para transfer etmek zorunda kalıyorsanız, hesap numaralarını kullanmayı sevmiyorsanız ve buna rağmen hala kullanmaya devam ediyorsanız, demek ki siz hala Paypal ile tanışmadınız. Paypal, internet ortamında para transferi ile banka hesap numaralarınızı kullanmadan alışveriş yapmaya yarayan ve şuan bu sektörün en güçlü ve popüler sitesidir. Bu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...