Opera internet tarayıcıyı kullanıcıları için vazgeçilmez yapan 10 neden… Hepsi burada… 

Opera internet tarayıcı uzun yıllardır var ve pek çok özelliği ilk tanıtan ya da ilk uygulayanlardan birisi olarak küçük bir kitlenin favorisi oldu.

Farklı ve önce gelen özellikler popüler hale getirmeye yetmeyince, Opera son sürümler ile birlikte tarayıcının hızına önem vermeye başladı. Özellikle 10.6 sürümüyle birlikte Opera daha da güçlendi. İşte Oepra’nın son sürümünde kullanıcıları çekebilecek olan 10 özellik… Opera Kullanmak İçin 10 Neden! 1

1 Geolocation
Diğer tarayıcılarda da olan bu özellik sayesinde izin verdiğiniz online uygulamalar, haritada sizin bulunduğunuz bölgenin bilgilerine erişebiliyor.

2 WebM
WebM online videoların geleceği olabilecek bir format. Google’ın da desteklediği VP8 video ve Vorbis ses codec’lerini kullanıyor.

3 Speed Dial
Her yeni sekmeye ana başlangıç sayfası benzeri bir görünümde sunan Speed Dial, kullanışlı bir özellik ve diğer internet tarayıcıları da etkiledi.

4 Opera Link
Opera Link, gittikçe daha mobil hale gelen dünyada, farklı bilgisayarlar arasında geçiş yapan kullanıcıların yer imlerini, Speed Dial menülerini, notlarını ve diğer verileri her yerden kullanabilmesini sağlayan bir senkronizasyon, yani eşleme özelliğidir.

5 Opera Widgets
Tarayıcı eklentileri o tarayıcıya özgündür ancak Opera Widget’ları Opera dışında bağımsız olarak kullanılabilen, farklı bir eklenti standardıdır.

6 Opera Unite
Opera Unite sayesinde resim, şarkı ve videoları internet üzerinden streaming olarak arkadaşlarla paylaşmak mümkün.

7 Opera Turbo
Turbo özelliği yavaş internet bağlantılarında çok işe yarıyor. Sunucu tarafında internet sitelerini sıkıştırıp bilgisayara bu halde ulaştırarak yükleme süresini kısaltıyor.

8 Fare hareketleri
Eklentilere gerek kalmadan, farek hareketleriyle komut vermek mümkün.

9 İçerik engelleme
Adblock eklentisi olmadan görselleri, animasyonları ve diğer istemediğiniz içerikleri engelleyebilirsiniz.

10 Güçlü JavaScript motoru
Opera’nın yeni JavaScript motoru inanılmaz derecede hızlı ve eski sürümlerden çok farklı bir tecrübe sunuyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10313d1316091758-operalogo.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10313d1316091758-operalogo-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiOperaOpera internet tarayıcıyı kullanıcıları için vazgeçilmez yapan 10 neden... Hepsi burada...  Opera internet tarayıcı uzun yıllardır var ve pek çok özelliği ilk tanıtan ya da ilk uygulayanlardan birisi olarak küçük bir kitlenin favorisi oldu. Farklı ve önce gelen özellikler popüler hale getirmeye yetmeyince, Opera son sürümler ile birlikte tarayıcının hızına önem...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...