Bu yazımda sizlere Malwarebytes firmasının ürettiği Anti-Malware programından bahsetmek istiyorum. 2014 yılının son aylarını yaşadığımız şu günlerde internet üzerinden alış-veriş yapma oranları tavan yapmış durumda. Yanlış hatırlamıyorsam online alış-verişi tercih eden kişi sayısı bakımından ülke bazında ya 3 ya da 4. sıradayız. Her geçen günde bu sayının artacağı düşünülüyor. Sonucunda bir iki tuşa basarak tüm mağazaları odamızın içine kadar getirebiliyoruz. Peki, internet üzerinden alışveriş yapmak, kredi kartı bilgilerimizi sitelerde kullanmak ne kadar güvenli?

history

Olaya gerçekçi bakarak bir yorum yapmak gerekirse, internet ortamı hiçbir zaman %100 güvenli bir hale getirilemez. Tehlikeler minimum düzeye çekilebilir fakat tam anlamıyla yok edilemezler. Fakat güvenlik konusunda üzerimize düşünleri yaparsak bu tehlikelerden büyük oranda korunabiliriz. İnternetten güvenli alışveriş yapabilmemiz için iki konuya çok dikkat etmemiz gerekiyor. 

1. Bildiğimiz ve güvendiğimiz web sitelerinden alışveriş yapacağız.

2. Alışverişi yaptığımız bilgisayar kesinlikle güvenli olacak.

Ülkemizde güvenle alışveriş yapabileceğimiz çok sayıda internet sitesi bulunmaktadır. Bu konuda pek sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Aradığınız her ürünü satan mutlaka en az bir tane güvenilir ve bildik bir site bulabilirsiniz. Güvenilir alışveriş sitesi konusunda dediğim gibi bir sıkıntımız olacağını düşünmüyor. Önemli olan mesele, bilgisayarımızı temiz tutmak. İnternet üzerinden insanları dolandırmaya çalışan bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu  kurban olarak ev kullanıcılarını seçiyorlar ve bunun üzerine çalışıyorlar. Sürekli olarak internet ortamına insanların ilgisini çekecek oyun, program, müzik gibi dosyalar yayınlıyorlar. Bu dosyaların içlerine de mutlaka ama mutlaka malware ve benzeri programcıklar yerleştiriyorlar. Bu malwerelerin görevleri genellikle ev kullanıcılarının hesap bilgilerini belirli adreslere göndermek oluyor. Hiç farkına bile varmadan hesap bilgilerimiz bir kaç saniye içinde korsanların eline geçiyor. Bundan dolayı, bilgisayarımızın güvenliğini sıkı tutmak sorunsuz online alışveriş için çok önemlidir. 

Malwere dediğimiz bu programcıkların bir çoğunu anti-virüs programları yakalayamıyorlar. Anti-virüs programları bu malwere program olarak gördüklerinden müdahale etmiyorlar. Bu da başımızın büyük belalara girmesine neden oluyor. 

Bunların yanında bu malwareler yüzünden tarayıcılar yavaş çalışıyor, başlangıç sayfaları değişiyor ve sörf zevkimiz mahvoluyor.

Peki bu durumlara düşmemek için ne yapabiliriz?

Yazımın başında söylediğim gibi Malwarebytes firmasının ürettiğin Anti-Malware programı kullanarak bu sıkıntılardan kurtulabiliriz. Bu zamana kadar piyasada bulunan malware programlarının birçoğunu denedim. Abartısız diyorum, gerçekten de bir çoğunu denedim. İçlerinde en iyi hangisi derseniz hiç tereddüt etmeden Anti-Malware diyebilirim. Hem kullanımı çok kolay hem de hiç gözden kaçırmadan ne var ne yok temizliyor. 

1

Programı denemek isteyenler şu adresten indirip deneyebilirler. Programı 14 gün trial olarak kullanabiliyorsunuz. Programın lisansını almak isteyen arkadaşlar için söyleyeyim, programın 3 bilgisayarlık 1 yıllık ücreti 60 TL.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/11/history.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/11/history-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBu yazımda sizlere Malwarebytes firmasının ürettiği Anti-Malware programından bahsetmek istiyorum. 2014 yılının son aylarını yaşadığımız şu günlerde internet üzerinden alış-veriş yapma oranları tavan yapmış durumda. Yanlış hatırlamıyorsam online alış-verişi tercih eden kişi sayısı bakımından ülke bazında ya 3 ya da 4. sıradayız. Her geçen günde bu sayının artacağı düşünülüyor....Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...