Dizüstü bilgisayarlarda şarj derdi bitiyor!

Son yıllarda ucuzlayan ve yaygınlaşan dizüstü bilgisayarların en büyük sorununa pratik çözüm!
İş yerlerinde ya da evde, kendi marka ve model dizüstü bilgisayarınıza şarj cihazı ararken çektiğiniz sıkıntılar hafifleyecek. 

Dizüstü bilgisayarlarda şarj derdi bitiyor!

Her dizüstünün farklı bir şarj adaptörü olması sorunu IEEE’nin çalışmalarıyla sona erecek gibi görünüyor. Bütün dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak evrensel bir standart üzerinde çalışmalar sürüyor. Hatta netbook türü diğer taşınabilir cihazlar da bu proje tarafından kapsanabilir.
Cep telefonu şarj cihazlarının standartlaştırma çalışmaları bu girişime ilham kaynağı oldu. Hem pratik fayda, hem de dünyanın teknoloji çöplüğüne dönüşmesine karşı bir önlem olarak oldukça önemli bir proje. 

Destekleyen firmalar arasında Acer ve Asus gibi dizüstü devleri de yer alıyor. Tayvanlı üreticilerin bu yeni standardı benimsemeye başlamasının, diğer markaları da işin içine çekeceği tahmin ediliyor. Bu işten zarar görenin ise ucuz ve farklı türlerde üretim yapan Çinli üreticiler olacağı düşünülüyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10393d1316091767-notebook.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10393d1316091767-notebook-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiLaptopDizüstü bilgisayarlarda şarj derdi bitiyor! Son yıllarda ucuzlayan ve yaygınlaşan dizüstü bilgisayarların en büyük sorununa pratik çözüm! İş yerlerinde ya da evde, kendi marka ve model dizüstü bilgisayarınıza şarj cihazı ararken çektiğiniz sıkıntılar hafifleyecek.  Her dizüstünün farklı bir şarj adaptörü olması sorunu IEEE'nin çalışmalarıyla sona erecek gibi görünüyor. Bütün dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...