Bu yazıda size laptoplarla ilgili çok yararlı bir ayardan bahsedeceğim. İyi bir laptop kullanıcısı iseniz bu ayar işinizi çok kolaylaştıracaktır. Özellikle laptobuyla çok hareket edenler ve geceleri indirme yapanların çok işine yarayacaktır.

Biliyorsunuz laptobun kapağını kapattığınızda kapanır. Aslında uyku moduna geçer ama çoğumuz kapandığını düşünürüz. O yüzden uzun soluk işler yapanlar gece laptobu açık bırakıp yatarlar ve ışığından rahatsız olmamak için ekranı kapatmak isterler. Aslında F tuşlarında ekranı karartma vardır ama yine çoğumuz bilmez. Ya da başkalarının görmesini istemediğimiz anlarda laptobun ekranını kapatmak isteriz ama uyku modua geçtiği için kapatamayız. İşte bu yazıda göstereceğim ayar ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Şimdi Başlat -> Program ara kısmına “güç düğmeleri” yazalım çıkan sonuç penceresinde “güç davranışlarını değiştir” linkine tıklatalım.

Laptop Kapağını Kapatınca Kapanmasın! 1

Bu ayarlara klasik “Güç Seçenekleri” kısmından da ulaşabilirsiniz ama daha önce güç ayarlarını yapmamış arkadaşlar için daha kolay yolunu göstermiş oldum. Neyse ayarlara devam edelim. İki yolla da aşağıdaki pencereyi açabilirsiniz.

Laptop Kapağını Kapatınca Kapanmasın! 2

Evet pencereye baktığımızda ne yapmamız gerektiğini hemen anlıyoruz. Bu pencerede

  • Güç düğmesine bastığımızda ne olsun
  • Uyku düğmesine bastığımızda ne olsun
  • Kapağı kapattığımızda ne olsun

ayarları bulunmakta. Hemen “Kapağı kapattığımızda” ne olsun kısmının karşısında açılır menülerde istediğimiz seçenekleri seçiyoruz.

Laptop Kapağını Kapatınca Kapanmasın! 3

Ben bilgisayar elektriğe takılı iken kapağı kapattığımda bilgisayarın “Hiçbir şey yapmamasını” istiyorum.

Yukarıda ki ayarda ise ise güç düğmesine bastığımda bilgisayarın hemen kapatmasın için “Kapat” seçeneğini seçiyorum.

Son olarak kaydedip çıkıyorum. İşte yapmamız gereken ayar bu kadar.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/laptpbun-kapagi-kapandiğinda-kapanmasin-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/laptpbun-kapagi-kapandiğinda-kapanmasin-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojilaptop ekranı kapatınca bilgisayar kapansın,laptop ekranı kapatınca uyku moduna geçmesin,laptop kapağı kapatınca ekran kararıyor,laptop kapağını kapatınca uyku moduna geçiyorBu yazıda size laptoplarla ilgili çok yararlı bir ayardan bahsedeceğim. İyi bir laptop kullanıcısı iseniz bu ayar işinizi çok kolaylaştıracaktır. Özellikle laptobuyla çok hareket edenler ve geceleri indirme yapanların çok işine yarayacaktır. Biliyorsunuz laptobun kapağını kapattığınızda kapanır. Aslında uyku moduna geçer ama çoğumuz kapandığını düşünürüz. O yüzden uzun soluk işler...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...