Kablosuz ağ bağlantısında her hangi bir sıkıntı yaşıyorsanız kaynağı başlangıçta bağlantının kendisindeymiş gibi görünebilir. Ancak farklı nedenler de sıralamak mümkün. Ancak kimlik doğrulama gibi farklı nedenlerle de sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle kimlik doğrulama ile ilgili ayarları gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Denetim Masası‘ndan Ağ Bağlantıları’na çift tıklayın ve sorun yaşanan kablosuz ağ bağlantısına ait simgeye sağ fare tuşuyla tıklayın. Açılan bağlam menüsünden Özellikler’i seçin. Kablosuz Ağ Bağlantısı Özellikleri penceresinde Kablosuz Ağlar sekmesine tıklayın ve Yeğlenen ağlar alanından seçiminizi yaptıktan sonra Özellikler düğmesine tıklayın.

Kopan Wireless Bağlantısına Çözüm

ÇÖZÜM: Wep şifrelemesinde sorun yaşamamak için seçeneği devre dışı bırakın.

Windows bir sonraki pencerede İlişkilendirme sekmesinde kullanılan kimlik doğrulama yöntemini listeleyecek. Ağınızı yaygın olarak kullanılan bir yöntem olan WEP (Wired Equivalent Privacy) ile şifrelemek istiyorsanız Kimlik doğrulama sekmesinde herhangi bir seçeneği etkinleştirmemelisiniz. Bu sekmeye geçin ve Bu ağ için IEEE 802.1x kimlik doğrulamasını etkinleştir seçeneğinin onay işaretini kaldırın. Tamam’a tıklayarak değişikliğe geçerlilik kazandırın ve tüm açık iletişim pencerelerini kapatın.

Söz konusu seçenek daha önce şifrelemeye rağmen etkin idiyse W-LAN bağlantınız sistemi yeniden başlattığınızda şimdi kararlı olarak çalışmaya başlayacak. Önceden etkin değilse farklı bir şifreleme yöntemi kullanmalısınız. Bağlantı yine kopmaya devam ediyorsa W-LAN yönlendiriciniz ya da bilgisayarınızın kablosuz ağ kartı aradaki mesafeyi karşılayabilecek kadar güçlü değil demektir. Bu durumda söz konusu cihazları yaklaştırmak genellikle çözüm için yeterli. Diğer seçenek ise ekstra masrafı göze alarak kablosuz ağın kapsama alanını genişletecek ek erişim noktaları satın almak.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/24761d1320080168-20080613003852.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/24761d1320080168-20080613003852-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiWirelessKablosuz ağ bağlantısında her hangi bir sıkıntı yaşıyorsanız kaynağı başlangıçta bağlantının kendisindeymiş gibi görünebilir. Ancak farklı nedenler de sıralamak mümkün. Ancak kimlik doğrulama gibi farklı nedenlerle de sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle kimlik doğrulama ile ilgili ayarları gözden geçirmenizi öneriyoruz. Denetim Masası'ndan Ağ Bağlantıları'na çift tıklayın ve sorun yaşanan kablosuz ağ...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...