Kişisel Erişim Noktası Nedir?Kişisel Erişim Noktası, akıllı telefonların çok işlevsel bir özelliğidir. Akıllı telefonunuzun bu özelliğini kullanarak,telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz. Yani, akıllı telefonunuzda sahip olduğunuz interneti, Wi-Fi özelliği olan bütün cihazlara dağıtabilirsiniz.

Peki, istenmediğim kişilerin bu bağlantıyı kullanmasını nasıl engelleyebilirim?

iPhone telefonlarda da, android telefonlarda da bu işlemi yapmadan önce şifre girmeniz gerekmektedir. Wi-Fi hattını kullanarak sizin açmış olduğunuz kablosuz ağa bağlanmak isteyen kişi, sizin belirlediğiniz şifreyi girmeden ağınıza bağlanamaz. Bundan dolayı bir güvenlik açığına neden olmaz.

Peki, telefonumu modem olarak kullanabilmem için hangi ayarları yapmam gerekiyor?

iPhone telefonlar için Kişisel Erişim Noktası ayarı;

Kişisel erişim noktası özelliğini kullanabilmeniz için Wi-Fi ve 3G ayarlarınızın açık konumda olmaları gerekiyor

Wi-Fi’yi etkinleştirmek için;

Aylarlar menüsünden Wi-Fi sekmesine tıklayınız ve açılan sayfada Wi-fi’yi açınız.

3G’yi etkinleştirebilmek için;

Ayarlar menüsünden Genel sekmesinden Hücresel sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada 3G‘yi etkinleştir bölümünden 3G’yi etkinleştirin.

Son işlem;

Ayarlar menüsünden Kişisel Erişim Noktası sekmesine tıklayınız. Açılan sayfadan Kişisel Erişim Noktasını açınız ve yine o sayfada bulunan Wi-Fi Parolası kısmına istediğiniz bir şifreyi giriniz.

Artık arkadaşlarınız bu şifreyi kullanarak telefonunuza bağlanabilirler.

Android telefonlar için Kişisel Erişim Noktası ayarı;

Telefonunuzda bulunan Ayarlar menüsünden Kablosuz ve ağlar, oradan Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı bölümünden Mobil AP aktif hale getiriniz. Aynı sayfada bulunan Mobil AP ayarlarıbölümünden kablosuz ağınıza şifre verebilirsiniz.

Artık telefonunuzda bulunan internet hattınızı istediğiniz bütün arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34665d1371944988-kisisel-erisim-noktasi.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34665d1371944988-kisisel-erisim-noktasi-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiKişisel Erişim NoktasıKişisel Erişim Noktası, akıllı telefonların çok işlevsel bir özelliğidir. Akıllı telefonunuzun bu özelliğini kullanarak,telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz. Yani, akıllı telefonunuzda sahip olduğunuz interneti, Wi-Fi özelliği olan bütün cihazlara dağıtabilirsiniz. Peki, istenmediğim kişilerin bu bağlantıyı kullanmasını nasıl engelleyebilirim? iPhone telefonlarda da, android telefonlarda da bu işlemi yapmadan önce şifre girmeniz gerekmektedir. Wi-Fi hattını kullanarak sizin...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...