Kendini Temizleyen Fanlar Geliyor! 1Bilgisayarın en büyük iki düşmanı toz ve ısınmadır. Bilgisayarlarda bulunan ısınma sorunu, en pahalı ve yüksek özellikli sistemlerin bile performansını yerle bir edebiliyor. 

Tozlanma ise, bu ısı problemini en rahatsız edici düzeye çıkarıyor. Hatta tozlanmadan dolayı bozulan fanlar yüzünden, parça yanmalarına bile şahit olabiliyoruz.

Bileşen üreten firma MSI, yeni fanlarıya ekran kartlarının ısınma problemine çözüm sunmayı hedefliyor. Tozların, ısınmada ve bilgisayarların kendi kendine kapanmasında büyük bir sorun teşkil ettiğini belirten MSI, bu soruna yeni bir yöntemle çözüm bulmayı hedefliyor.

Bu çözümle ekran kartlarının fanları 30 saniye boyunca ters dönerek içerinde bulunan tozu giderecek ve daha sonra normal yönünde dönmeye başlayacak.

Ayrıca Propeller Blade isimli yeni teknoloji de hava akımını yüzde 20 oranında arttırıyor. Bunlarla beraber ısıya göre renk değiştiren fanlar da kartlarının ısısının ne derecede olduğu hakkında kullanıcıya ipuçları veriyor.

Tozları önleyen teknoloji ve ısıyı gösteren teknoloji Nvidia’nın N580GT Lightning Extreme Editionekran kartında bulunacak. Propeller Blade teknolojisini ise daha sonra çıkacak olan Nvidia ve AMD ürünlerinde görebileceğiz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/27827d1328269856-msi-fan.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/27827d1328269856-msi-fan-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBilgisayarın en büyük iki düşmanı toz ve ısınmadır. Bilgisayarlarda bulunan ısınma sorunu, en pahalı ve yüksek özellikli sistemlerin bile performansını yerle bir edebiliyor.  Tozlanma ise, bu ısı problemini en rahatsız edici düzeye çıkarıyor. Hatta tozlanmadan dolayı bozulan fanlar yüzünden, parça yanmalarına bile şahit olabiliyoruz. Bileşen üreten firma MSI, yeni fanlarıya ekran kartlarının...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...