iPhone telefonunuzda veya tabletinizde web geçmişini yani giriş yapılan sitelerin kayıtlarını silmek isteyen için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bazen bilgisayarda da telefonda da web geçmişini silme ihtiyacı duyarız. Bu işlemi bazen gizlilikten bazen de güvenlikten dolayı yaparız. Sebep her ne olursa bu işlemin nasıl yapılacağını bilmek önemlidir. iPhone’da web geçmişini silme işlemini bilmeyenler bu işlemi şu şekilde yapabilirler:

iPhone’da web geçmişi silme işlemi iki türlü yapabilirsiniz.

  1. Yol

iPhone Web Geçmişini Görme / Silme 1

Ayarlar menüsünden Safari sekmesine tıklayın. Açılan menünün alt tarafında bulunan “Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil” seçeneğine tıklayın ve tüm geçmişini silin.

[divide]

2. Yol

iPhone telefonunuzda safari ile bir web sayfası açın. Sayfanın altında bulunan simgelerden kitap simgesini tıklayın.

iPhone Web Geçmişini Görme / Silme 2

Açılan Bookmarks penceresine “History” sekmesine tıklayın. Türkçe telefonlarda “Tarihçe” olarak yazmaktadır.

iPhone Web Geçmişini Görme / Silme 3

Açılan Tarihçe penceresinin en altında bulunan sil tuşuna basınız.

iPhone Web Geçmişini Görme / Silme 4

Açılan silme seçeneklerinden hangisi size uygunsa onu seçin ve tıklayın.

Bu iki yol ile iPhone telefonunuzda veya tabletinizde web geçmişini silebilirsiniz. Bu kayıtların telefondan tamamen silinip silinmediği konusunda tam emin değilim. Resmi işlemlerde bu veriler tekrar ortaya çıkarılabilir. Kişisel kullanımda bu web geçmişi bu şekilde silinmektedir.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/05/iphone-web-gecmisini-silme-2-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/05/iphone-web-gecmisini-silme-2-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiiphone internet geçmişi nasıl silinir,iphone safari geçmişi görüntülemeiPhone telefonunuzda veya tabletinizde web geçmişini yani giriş yapılan sitelerin kayıtlarını silmek isteyen için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bazen bilgisayarda da telefonda da web geçmişini silme ihtiyacı duyarız. Bu işlemi bazen gizlilikten bazen de güvenlikten dolayı yaparız. Sebep her ne olursa bu işlemin nasıl yapılacağını bilmek önemlidir. iPhone'da...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...