Dünya’nın en popüler akıllı telefonu iPhone’da son zamanlar ortaya çıkan sorun can sıkıyor.Home tuşunun işlevini yitirmesi yada zor basması iPhone kullanıcılarını üzüyor. Bu sorun donanımsal arızadan çıkabileceği gibi yazılımdan da kaynaklanabiliyor.

iPhone Home Tuşu Çalışmıyor Mu? 1

Yazılımdan kaynaklanan kalibrasyon sorunu, Home tuşunun çalışmasını bozabilmektedir. Eğer sorununuz kalibrasyon sorunu ise bu sorunu şu şekilde çözebilirsiniz.

Donanımla ilgili bir sıkıntı durumunda işlemimiz işe yaramayabilir. Aşağıdaki yöntem daha çok Home tuşunun geç algılamasını çözecektir.

Home tuşunu kalibre etmenin yolu

1- Borsa ya da hava durumu uygulamasını açın.
2- Uygulama açıkken kilit tuşuna basılı tutarak cihazın kapanma öncesinde ekrana gelmesini bekleyin.
3- Bu ekrandayken Home tuşuna uzun süre basılı tutun. Kapanma ekranı kaybolup ana ekrana geri dönecektir.
4- Tebrikler, Home tuşunu kalibre ettiniz. Şimdi bir fark olup olmadığını test etme zamanı.

Fatih ELTUNTeknolojiiPhoneDünya'nın en popüler akıllı telefonu iPhone'da son zamanlar ortaya çıkan sorun can sıkıyor.Home tuşunun işlevini yitirmesi yada zor basması iPhone kullanıcılarını üzüyor. Bu sorun donanımsal arızadan çıkabileceği gibi yazılımdan da kaynaklanabiliyor. Yazılımdan kaynaklanan kalibrasyon sorunu, Home tuşunun çalışmasını bozabilmektedir. Eğer sorununuz kalibrasyon sorunu ise bu sorunu şu şekilde çözebilirsiniz. Donanımla ilgili bir...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...