iPhone'da Street Fighter Keyfi 1Street Fighter zevkini, iPhone’nunuzda yaşamak ister misiniz?

Oyun sektörünün en çok oynanan ve beğenilen oyunlarından biri olan Street Fighter’ı, iPhone’nuzda oynama fikri, (oyun oynamayı seven biriyseniz) mutlaka sizi de heyecanlandıracaktır.

Street Fighter oyunu, dövüş oyunları kategorisinin vazgeçilmez ve en çok tercih edilen ismidir. Çok eski atarilerde bulunan basit dövüş oyunlarını saymazsak, Street Fighter için ilk dövüş oyunu diyebiliriz. 1987 yılında atari oyunu olarak piyasa çıkan oyun, kısa sürede Dünya’da en çok oynanan oyun haline gelmiştir. Üzerine birçok faklı dövüş oyunu çıkmasına rağmen popülerliğini korumayı başaran Street Fighter, bilgisayar versiyonları ile devamlılığını sürdürmektedir.

2010 yılında CAPCOM firması tarafından, iPhone telefonlar için geliştirilen sürümü, ücretli olmasına rağmen tercih edilen oyunlar listesine girmeyi başardı.

Bizde sizler için, iPhone’da Street Fighter oyunun keyif verip vermediğini araştırdık.

Oyunu iPhone App Store’dan 4.99 dolar karşılığı indirdik.

http://itunes.apple.com/us/app/stree…354655665?mt=8

Oyunun büyüklük bakımından bilgisayar oyunlarını aratmadığını söyleyebiliriz. Telefonunuzda 556 MB yer tutan oyunun, iPhone’nunuza inmesi de hayli zaman alıyor.

Hantal olacağını düşündüğümüz oyun, düşündüğümüzden hızlı çıkması da başka bir ayrıntı olarak gözümüze çarptı.

İşin açıkçası oyuna girene kadar düşüncelerimiz şöyleydi.

Hantal, kontrolü zor, hareketleri kısıtlı karakterlerin olacağını bir oyundur.

Oyunu girdiğimizde bizi ilk olarak Ryu ve Zagat’ın birbirlerine kızgın bir şekilde baktığı karizmatik bir açılış ekranı karşıladı.

iPhone'da Street Fighter Keyfi 2

Daha sonra, ana menünün ve ayarlara giriş yaptığınız simgenin olduğunu ana ekran açıldı.

Ana menüde bulunan ve dövüş modlarını başlattığınız “SOLO PLAY” sekmesinin dışındaki seçenekler şunlar,

PURCHASE CONTENT – Oyuna ücretini ödeyerek ek özellikler alabiliyorsunuz. Mesela RYU için farklı bir kıyafet gibi.

VERSUS – Bluetooth üzerinden arkadaşınıza karşı oynayabilirsiniz. Deneme fırsatı bulamadık ama çok güzel ve keyif verici olacağını düşünüyoruz.

STATS – Geçmiş oyun bilgilerinizi görebileceğiniz bölüm.

Diğer seçenekleri kullanmayacağınızdan dolayı anlatmıyoruz.

SOLO PLAY tuşuna basarak dövüş modlarını açabilirsiniz.

TOURNAMENT sekmesi, hepimizin bildiği klasik turnuva modudur.

Diğerleri ise alıştırma modlarıdır.

Turnuva moduna girdiğinizde ilk olarak oyunun round adeti, zorluk derecesi gibi ayalarını yapacağınız ufak bir pencere açılıyor.

Ayar işleminden sonra 14 adet dövüşçü karakter karşınızı çıkıyor. Herhangi birinin resminin üzerine çift tıkladığınızda o karakteri seçmiş oluyorsunuz.

Dövüş başladığında ekranınızın alt tarafında kontrol tuşları beliriyor. Sol tarafta yönlendirme kontrol tuşu, sağ tarafta 4 adet vuruş tuşları bulunuyor. Sol tarafta bulunan yönlendirme tuşunun kullanımı harika. Adamınızı çok seri bir şekilde hareket ettirebiliyorsunuz.

iPhone'da Street Fighter Keyfi 3

Sağ tarata bulunan 4 tuştan 3’ü bildiğiniz klasik tekme ve yumruk tuşları. En üstte bulunan SP tuşunu kullanarak özel hareketleri yapabiliyorsunuz. Easy seviyesinde bu özel hareketleri öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü hard modda gerçekten zorlanıyorsunuz. Double Combo hareketler canınızı birden sıfırlayabiliyor.

iPhone'da Street Fighter Keyfi 4

Sonuç olarak;
Oyun gerçekten harika olmuş. iPhone’nunuzla bilgisayarınızın konforunda oyun oynama zevkini mutlaka yaşamalısınız. Herhangi bir yerden telefonunuzu kullanarak bu oyunu oynayabiliyor olmanız gerçekten harika bir durum.

Oyun diğer güzel tarafı da şarjınızı zorlamıyor olması.

Ödediğiniz paranın hakkını fazlası alıyorsunuz. Oyun oynamayı seviyorsanız, düşünmeden yükleyebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30900d1341835662-street-fighter-4-iphone-logo.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30900d1341835662-street-fighter-4-iphone-logo-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiiPhone,Street FighterStreet Fighter zevkini, iPhone'nunuzda yaşamak ister misiniz? Oyun sektörünün en çok oynanan ve beğenilen oyunlarından biri olan Street Fighter'ı, iPhone'nuzda oynama fikri, (oyun oynamayı seven biriyseniz) mutlaka sizi de heyecanlandıracaktır. Street Fighter oyunu, dövüş oyunları kategorisinin vazgeçilmez ve en çok tercih edilen ismidir. Çok eski atarilerde bulunan basit dövüş oyunlarını saymazsak,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...