İphone'da Ekrana Parola Koymaİphone telefonunuzun ekran kilidini kullanıyor musunuz?

İphone’nunuzu kötü niyetli kişilerden korumak çok kolay olmasa da, içindeki bilgileri korumak oldukça kolaydır. Genel Ayarlar kısmında bulunan “Parolayla Kilitleme” seçeneğini aktif ederek, ekran koruyucunuzu şifreli bir hale getirebilirsiniz. Bu güvenlik önlemi devreye sokarak telefonunuzun sizden habersiz olarak kullanılmasını engelleyebilirsiniz.

Parolayla Kilitleme” fonksiyonunu devreye sokmak oldukça kolaydır. 

Yapmanız gerekenleri sırasıyla yazıyorum.

Telefonunuzun ekranında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayınız.
Açılan menüden “Genel” sekmesine tıklayınız.

İphone'da Ekrana Parola Koyma 1

“Genel” sekmesine tıkladığınızda açılan menüden bulunan “Parolayla Kilitleme” sekmesine tıklayınız.

İphone'da Ekrana Parola Koyma 2

Yukarıda gördüğünüz resim, kilitleme ayarlarının yapıldığı pencereyi göstermektedir. Bu pencerenin en üstünde “Parolayı Aç” sekmesine tıklayarak şifreleme sistemini aktif hale getirebilirsiniz. Sizden 4 haneli bir şifre girmeniz iki sefer istenecek. İki seferde de aynı şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Son olarak “Parola Gereksin” kısmından parolanın ne kadar zaman sonra devreye gireceğini ayarlamanız gerekmektedir. Telefon kitlenir kitlenmez parola korumasının devreye girmesini istiyorsanız bu ayarı “Hemen” olarak ayarlayınız. Bir süre sonra devreye girmenizi istiyorsanız bu bölümden size uygun zamanı seçiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36196d1377216012-iphone-ekrana-parola-koyma-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36196d1377216012-iphone-ekrana-parola-koyma-3-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiiPhoneİphone telefonunuzun ekran kilidini kullanıyor musunuz? İphone'nunuzu kötü niyetli kişilerden korumak çok kolay olmasa da, içindeki bilgileri korumak oldukça kolaydır. Genel Ayarlar kısmında bulunan 'Parolayla Kilitleme' seçeneğini aktif ederek, ekran koruyucunuzu şifreli bir hale getirebilirsiniz. Bu güvenlik önlemi devreye sokarak telefonunuzun sizden habersiz olarak kullanılmasını engelleyebilirsiniz. 'Parolayla Kilitleme' fonksiyonunu devreye sokmak...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...