iPhone 4S'lerde Kopyala-Yapıştır İşlemi 1İphone 4S’lerin en güzel yanlarından biri, kullanımının çok kolay olmasıdır. Menüler arasında çok hızlı geçişler yapabiliyorsunuz. İnternette okuduğunuz bir yazının tümünü veya bir kısmını veya bir kelimesini kolay bir şekilde kopyalayabilir ve başka bir ortama aktarabilirsiniz.

Bu özellikler ilk bakışta önemsiz gibi görünse de, akıllı telefonlar için çok önemli özelliklerdir. iPhone 4S kullanıcıları bu konuda çok şanslılar. Apple, iPhone 4S’lerde kopyala-yapıştır işini çok pratik bir hale dönüştürmüş.

 

 

iPhone 4S'lerde Kopyala-Yapıştır İşlemi 2

Okuduğunuz herhangi bir yazının üzerine parmağınızı basılı tutun. 2 saniye sonra basılı tuttuğunuz yazılı seçili hale gelecektir. Köşelerde bulunan mavi toplara basarak seçili alanı büyütüp, küçültebilirsiniz.

Hemen seçili alanın üzerinde “Kopyala” yazısı çıkacaktır. Üzerine tıkladığınızda, telefonunuz seçili alanda bulunan yazının bir kopyasını hafızaya alacaktır.

iPhone 4S'lerde Kopyala-Yapıştır İşlemi 3

Daha sonra, bu yazıyı hangi ortama kopyalamak istiyorsanız o ortamın mesaj gönderme kutusuna çift tıklayınız. Hemen üstte “Yapıştır” tuşu çıkacaktır. Bu tuşun üzerine tıklayarak hafızada bulunan yazıyı bu ortama yapıştırabilirsiniz.

iPhone 4S'lerde Kopyala-Yapıştır İşlemi 4

Bir yazının içinde bulunan bir cümleyi veya kelimeyi kopyalamak istiyorsanız;

1- Yazıyı yakınlaştırın (Zoom işlemini yapınız).
2- Parmağınızı yazının üzerine basılı tutunuz (2 saniye).

iPhone 4S'lerde Kopyala-Yapıştır İşlemi 5

Yazının üzerinde bir büyüteç çıktığını göreceksiniz. Parmağınızı kaldırmadan yazının üzerinde hareket ettirdiğinizde, kelimelerin tek tek seçildiğini göreceksiniz.

iPhone 4S'lerde Kopyala-Yapıştır İşlemi 6

Parmağınızı çektiğinizde “Kopyala” yazısı çıkacaktır. Üstte açıkladığım gibi “Kopyala” yazısının üzerine tıkladığınız, bu yazıyı hafızaya almış olacaksınız.

Birkaç kere bu işlemi tekrarladığınızda eliniz alışıyor ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/29470d1334140300-iphone-42-kopyala-yapistir.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/29470d1334140300-iphone-42-kopyala-yapistir-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiiPhone 4Sİphone 4S'lerin en güzel yanlarından biri, kullanımının çok kolay olmasıdır. Menüler arasında çok hızlı geçişler yapabiliyorsunuz. İnternette okuduğunuz bir yazının tümünü veya bir kısmını veya bir kelimesini kolay bir şekilde kopyalayabilir ve başka bir ortama aktarabilirsiniz. Bu özellikler ilk bakışta önemsiz gibi görünse de, akıllı telefonlar için çok önemli özelliklerdir. iPhone 4S...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...