iPhone 4S kullanıcılarını bekleyen büyük tehlikelerden biri, çok kabarık faturalardır. Bir çok kullanıcı bu fatura şoku ile karşılaşmıştır.

iPhone 4S’nizde
 yüklü uygulamaların çoğunun internete ihtiyaç duyması, bunların yanı sıra uygulamalar üzerinde bulunan reklamların da interneti kullanmak istemesi, iPhone 4S’in her an internete bağlanma ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Bu da normal şartlarda 30-60 TL arasında gelmesi beklenen telefon faturalarının çok çok daha fazla gelmesine neden olmaktadır.

Kabul etmek gerekir ki, internete her bağlanmak istediğinizde wi- fi aramak çok hoş bir durum değildir. iPhone 4S’niz varken internetsiz kalmakta istenen bir durum değildir.

İnternete bağlanabilmek için de yüzlerce lira telefon faturası ödemekte çok can sıkıcıdır.

İşin aslı şudur ki;

İnterneti olmayan iPhone 4S’in pek bir anlamı yoktur.

İnterneti açık iPhone 4S’de çok pahalıya gelmektedir.

Bu konuda öğrenilmesi gereken ilk şey, iPhone 4S’in kendi kendine internete girmesini engellemektir. Engellemezseniz, hattınız üzerinden devamlı interneti kullanarak telefon faturanızı şişirecektir.

iPhone 4S’in kendi kendine internete girmesini engellemek için şu yolu izleyiniz.

Ana menüden;

Ayarlar –> Genel –> Ağ –> Hücresel Veri

iPhone 4S'in İnternetini Kapatma 1Hücresel Veri fonksiyonu, iPhone 4S üzerindeki bütün web uygulamalarını wi-fi ile sınırlandırma işlemini yapmaktadır. Yani bu fonksiyonu kapatmak, “wi-fi yoksa internet yok” anlamına gelmektedir. Bu fonksiyonu kapattığınızda, iPhone 4S’in internete açılan iki yolundan birini kapatmış oluyorsunuz. Artık hattınız üzerinden internete bağlanamıyor.

İnternete ihtiyacınız olduğunda bu fonksiyonu tekrar açmanız gerekmektedir. İşiniz bitince tekrar kapatmayı unutmamak şartıyla bu şekilde idare edebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30223d1337583544-iihpne-4s-hucresel-veri.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30223d1337583544-iihpne-4s-hucresel-veri-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiiPhone 4SiPhone 4S kullanıcılarını bekleyen büyük tehlikelerden biri, çok kabarık faturalardır. Bir çok kullanıcı bu fatura şoku ile karşılaşmıştır. iPhone 4S'nizde yüklü uygulamaların çoğunun internete ihtiyaç duyması, bunların yanı sıra uygulamalar üzerinde bulunan reklamların da interneti kullanmak istemesi, iPhone 4S'in her an internete bağlanma ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Bu da normal şartlarda 30-60 TL...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...