iPhone 4S Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma 1Akıllı telefonların çoğunun ortak derdidir, çabuk biten batarya. Telefonların kullanım zevkini düşürdüğü gibi, telefonu kullanımını zahmetli bir araç haline getiriyor.

Her gün, her gün şarj!

Gerçekten çok can sıkıcı bir durum haline geliyor. Bu sorundan en çok etkilenenler de iPhone 4S kullanıcılarıdır.Eğer iPhone 4S’niz varsa ve telefonunuzu yoğun kullanıyorsanız, gün içinde 2 sefer batarya bitme derdiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

iPhone 4S’i normal yoğunlukta kullanan kullanıcıların hemen hemen hepsi, günde bir defa telefonu şarja koymak zorunda kalıyor.Bu durumun birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerin içinde donanımsal olanı da, yazılımsal olanı da vardır. Kullanıcılar olarak, işin donanımsal tarafına müdahale etme şansımız bulunmadığından, çözümü yazılımsal tarafında arayacağız.

iPhone 4S ve diğer akıllı telefonların bataryalarının çabuk bitmesindeki en büyük etken, arka planda çalışan uygulamalar ve bu uygulamaların üzerlerindeki reklamlardır.

iPhone 4S kullanıcılarının büyük çoğunluğu, kullandıkları uygulamalardan çıkmak için orta tuşu kullanıyorlar. Uygulamaları bu şekilde kapatıyorlar. Ya da kapattıklarını zannediyorlar.

Bir uygulama açıkken orta tuşa basarsanız, uygulama ekrandan kaybolur. Fakat kapanmaz. Arka planda çalışmaya devam eder. Bir uygulama veya oyun, arka planda çalışmaya devam edebilmek için bataryadan kullanmaya devam eder.

Son yapılan testlere göre, uygulamalarda bulunan reklamlar, bataryanın çabuk bitmesine neden oluyorlarmış.

Sonuç olarak geldiğimiz nokta şudur ki;

Bataryanızın kullanım süresini arttırmak istiyorsanız, açtığınız uygulamaları arka plana göndermek yerine kapatınız.

Peki, açtığınız bir uygulamayı nasıl kapatacaksınız?

Açtığınız uygulamaları kapatmak için, orta tuşa seri bir şekilde iki kere arka arkaya basınız.

Menünüzün silikleştiğini, ekranın en altında bir şerit oluştuğunu ve bu şeritte telefonunuzda yüklü uygulamaların bazılarının simgelerini göreceksiniz.

iPhone 4S Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma 2

İşte bu gördüğünüz simgeler, o an arka planda çalışan uygulamaların simgeleridir.

Sağ-sol yaptığınızda açık uygulamaların tümünü görebilirsiniz.

Şimdi, parmağınızı bu simgelerden herhangi birinin üzerine 2 saniye basılı tutun. Simgelerin yerlerinde oynadığını ve köşelerinde kırmızı yuvarlak içinde beyaz tire işaretleri olduğunu göreceksiniz. İçinde beyaz tire işareti olan bu kırmızı yuvarlaklara basarak uygulamaları tek tek kapabilirsiniz.

iPhone 4S Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma 3

Bu sayede bataryanızın daha uzun dayanmasını sağlayabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30593d1339166898-iphone-4s-uygulamalari-kapa.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30593d1339166898-iphone-4s-uygulamalari-kapa-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiiPhone 4SAkıllı telefonların çoğunun ortak derdidir, çabuk biten batarya. Telefonların kullanım zevkini düşürdüğü gibi, telefonu kullanımını zahmetli bir araç haline getiriyor. Her gün, her gün şarj! Gerçekten çok can sıkıcı bir durum haline geliyor. Bu sorundan en çok etkilenenler de iPhone 4S kullanıcılarıdır.Eğer iPhone 4S’niz varsa ve telefonunuzu yoğun kullanıyorsanız, gün içinde...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...