IOS 7'nin Problemleri Ortaya Çıkmaya BaşladıBirkaç gün önce IOS 7 ile ilgili ilk izlenimlerimi belirttiğim bir yazı yazmıştım. Yazıyı okuduysanız ilk izlenimlerinin çok olumlu olduğunu da biliyorsunuzdur.Fakat günler geçtikçe bu olumlu düşüncelerim değişmeye başladı. Ne yazık ki, IOS 7 çok kısa bir süre önce kullanıma sunulmuş olmasına rağmen bir çok hata ile karşı karşıya kalmaya başladık.

İlk fark ettiğim sorun şarjın çok çabuk bitmesi oldu. Zaten, iPhone 4S telefonların şarj problemi vardı, bu problem IOS 7 ile iyice can sıkıcı bir problem haline geliverdi. Çok büyük ihtimalle iPhone 5 telefonlarda da bu problem kendi belli etmeye başlayacaktır.IOS 7 işletim sistemi eski sürümlerine göre daha hızlı gibi görünse de, bir süre sonra telefonda donmalara ve yavaşlamalara neden oluyor.

Sanırım IOS 7 işletim sistemi, 4 çekirdekli ve yüksek donanım gücüne sahip olan iPhone 5 telefonlar için üretildi. Ben, iPhone 4S’de performans sorununun olduğuna kesinlikle kanaat getirdim. iPhone 4S kullanıcılarının ileri ki zamanlarda bu konu ile ilgili şikayetlerinin artacağına inanıyorum.

Bunlardan başka şöyle bir gariplikle de karşılaştım. Bazı aramalarda cevapla tuşunun yanında reddet tuşu çıkmıyor. Nede çıkmadığı henüz anlayamadım.

Bir hatada kilit ekranın bulunan acil arama fonksiyonunda var. Acil arama kısmına girip istediğiniz numarayı arayıp konuşabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken numarayı çevirip arama tuşuna 3-5 kere arka arkaya basmanız.

IOS 7 acil arama

Web tarayıcısının sayfaları açma hızı iyileştirilmiş fakat sayfalar arasında geçişte oldukça fazla yavaşlama olmuş.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Umarım Apple yeni bir güncelleme yaparak bu sorunları ortadan kaldırır.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36894d1379938293-ios-7-sorunlar.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36894d1379938293-ios-7-sorunlar-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBirkaç gün önce IOS 7 ile ilgili ilk izlenimlerimi belirttiğim bir yazı yazmıştım. Yazıyı okuduysanız ilk izlenimlerinin çok olumlu olduğunu da biliyorsunuzdur.Fakat günler geçtikçe bu olumlu düşüncelerim değişmeye başladı. Ne yazık ki, IOS 7 çok kısa bir süre önce kullanıma sunulmuş olmasına rağmen bir çok hata ile karşı karşıya kalmaya...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...