IOS 7 Nasıl Olacak?

Çok yakın bir zamanda çıkacağını düşündüğümüz IOS 7 güncellemesi, sizleri olduğu kadar bizleri de çok meraklandırıyor. Tanıtım videolarından IOS7’nin nasıl olacağını az çok tahmin etsek de, görmeden, kullanmadan heyecanımız geçmeyecek…

Samsung ile girdiği rekabette büyük darbe alan Apple’ın atacağı adımlar merakla bekleniyor. Samsung’un Galaxy serisi telefonlarının Apple önüne geçmeye başlaması, Apple oldukça zor bir duruma soktu. Tabii ki bu duruma gelmede ki tek aktör Samsung değil. Apple’ın izlediği yanlış politikalar da bu duruma gelinmesinde büyük rol oynadı. Apple’ın, Samsung Galaxy S3’ün popülaritesini azaltmak için çıkardığı iPhone 5, beklentilerin yanından bile geçemedi. Bırakın Galaxy S3’ü, iPhone S4’ü bile gölgeleyemedi. iPhone kullanıcılarının büyük umutlarla beklediği iPhone 5, iPhone 4S’in uzun ekranlı versiyonu olmaktan ileriye gidemedi. Bu olumsuz gelişmelerin sonucunda Apple kendini ikinci sırada buldu.

İşte, bu durumu değiştirmeye çalışan Apple’ın son hamlesi IOS 7 olacak. IOS 7 henüz çıkmamış olsa da, getireceği yeniliklerle Apple’ın kaybettiği popülaritesini tekrar kazandırmaya çalışacak. Bence bu hamle için çok geç kalındı. Apple’ın, iPhone 5 ile bu adımı atması gerekiyordu.

Sonuç olarak, Apple bu şekilde hareket etmeyi uygun gördü. Belki de Apple’in planları arasında iPhone 5S+IOS 7 vardır, bilinmez. Fakat şuan ki duruma baktığımızda, iPhone 5 için acil bir kaç yenilik gerekiyor. Bu yenilikler IOS 7 ile gelecek gibi görünüyor. IOS 7 ile gelecek yeni özelliklerle, iPhone 5’in teknolojik özellikleri birleştiğinde ortaya bambaşka bir telefonun çıkacağına eminim.

IOS 7’nin tanıtım videosunu izlediğinizde şunu açıkça görüyorsunuz. Artık, iPhone telefonlar çok daha fonksiyonel ve kullanımı çok daha kolay olacak. Sık kullanılan uygulamaların daha rahat ulaşılabilecek yerlere taşınması, simgelerin tasarımlarının değişmesi, sosyal paylaşım uygulamalarının özelliklerinin geliştirilmesi ve fotoğraf çekme ile ilgili yeni özelliklerin konulması ilk göze batan yenilikler olarak karşımıza çıkıyor.

Apple’in yayınladığı resmi tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ediyorum. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34701d1372257417-ios7.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34701d1372257417-ios7-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiİncelemeler,IOS 7Çok yakın bir zamanda çıkacağını düşündüğümüz IOS 7 güncellemesi, sizleri olduğu kadar bizleri de çok meraklandırıyor. Tanıtım videolarından IOS7'nin nasıl olacağını az çok tahmin etsek de, görmeden, kullanmadan heyecanımız geçmeyecek... Samsung ile girdiği rekabette büyük darbe alan Apple'ın atacağı adımlar merakla bekleniyor. Samsung'un Galaxy serisi telefonlarının Apple önüne geçmeye başlaması,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...