Son zamanlarda en çok duyduğumuz sorulardan bir tanesi olan “internet neden yavaşladı” soruna bu yazımda cevap vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere ülkemiz son yılların en zor ve karmaşık dönemlerini yaşıyor. Gün geçmiyor ki biri hakkında bir ses kaseti, bir görüntü veya bir fotoğraf ortaya çıkmasın. Son bir kaç gündür de tapeler moda oldu. Sürekli olarak birilerinin tapeleri yani ses kayıtları ortaya çıkarılıyor. Şimdi diyeceksiniz “ya biz ne sorduk sen neyi açıklıyorsun”, evet alakasız gibi görünüyor fakat internetin yavaşlamasının tek nedeni bu son zamanlarda ortaya çıkan ses kayıtları, görüntüler, tapeler vs. vs.

internet-yavaşladıMevcut hükumeti yıpratmak için son zamanların moda haline gelen gizli belge ve ses kayıtlarının ortaya çıkarılma işi internet hızının düşmesine neden oldu. TİB yani Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı bu görüntü, ses kayıtları gibi içeriklerin internet ortamında dağıtılmasını engellemek ve bu işleri yapanları tespit edebilmek için gelen giden bütün internet verisi taranmaya yani kontrol etmeye başladı. Bütün web ortamındaki veriler taranıp kontrol edildikten sonra kullanıcıya gönderildiğinden dolayı web sayfaları ve web uygulamaları daha yavaş çalışmaya başladılar. 

Durumu size şu şekilde açıklayabilirim;

Bilgisayarımız ile internet arasına bir filtre sistemi konuldu. Bu filtreleme işlemi verinin bize gelip gitmesini geciktirdiği için biz internetimiz yavaşlıyor. Güçler arası bu savaş devam ettiği sürece internetimizde bir yavaşlık olacaktır. Umarım kısa süre içinde bu işler son bulur ve tekrar aynı internet hızımıza kavuşuruz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/internet-yavaşladı.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/internet-yavaşladı-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiSon zamanlarda en çok duyduğumuz sorulardan bir tanesi olan 'internet neden yavaşladı' soruna bu yazımda cevap vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere ülkemiz son yılların en zor ve karmaşık dönemlerini yaşıyor. Gün geçmiyor ki biri hakkında bir ses kaseti, bir görüntü veya bir fotoğraf ortaya çıkmasın. Son bir kaç gündür de...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...