Birkaç gün önce İnstagram bir güncelleme yaptı ve çok kullanışlı bir fonksiyonu kullanıcılarının kullanıma sundu. Artık İnstagram’da hikayelerinizi sadece sizin seçtiğiniz kişiler görebilecekler…

Dünya’nın popüler sosyal medya uygulaması olan İnstagram’ın en çok kullanılan ve sevilen özelliği hikaye paylaşım özelliğidir. Hemen hemen tüm İnstagtam kullanıcıları güzel ve eğlenceli anlarını hikayelerinde paylaşarak sosyal medyada sosyalleşiyorlar. Fakat son zamanlarda bu hikaye paylaşma özelliğinin bir eksiğinin olduğu ortaya çıkmadı. 

Zira hikaye paylaşım özelliğinin herhangi bir kısıtlama fonksiyonu yoktu. Paylaştığınız hikayeler arkadaş listenizdeki herkes tarafından görüne biliniyordu. Kullanıcılarından gelen yoğun istek üzerine İnstagram bu özelliğinde değişikliğe gitti ve yakın arkadaş listesi adında bir fonksiyon ekledi. Bu fonksiyonu kullanarak hikayelerini kimlerin görebileceğini ayarlayabiliyorsunuz. Arkadaş listesini bir kere oluşturmanız yeterli oluyor. 

Yakın arkadaş listenizi oluşturabilmek veya değiştirebilmek için İnstagram uygulamanızda profilinize girin ve sağ yukarı köşede bulunan menüye tıklayın.

İnstagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nedir, Nasıl Oluşturulur? 1

Açılan menüde “Yakın Arkadaşlar” sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın.

İnstagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nedir, Nasıl Oluşturulur? 2

Açılan pencerede iki adet sekme bulunmaktadır. Sağ tarafta bulunan sekmede “ÖNERİLER” arkadaşlarınız, sol tarafta bulunan ve ismi “LİSTEN” sekmesinde yakın arkadaşlarının olduğu liste bulunmaktadır.

İlk giriş yaptığınızda bu liste boş olacaktır. Ekle butonunu kullanarak istediğiniz arkadaşlarınızı yakın arkadaş listesine ekleyebilirsiniz. 

Listeyi oluşturduğunuzda hikaye paylaşımı yaparken ekranda fazladan bir sekme göreceksiniz.

İnstagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nedir, Nasıl Oluşturulur? 3

Hikayenizi paylaşmadan önce Yakın Arkadaşlar yazısına tıklarsanız hikayeniz sadece yakın arkadaşlar listenizdeki kişiler tarafından görüntülenebilir.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/12/instagram-yakin-arkadas-listesi-olusturma-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/12/instagram-yakin-arkadas-listesi-olusturma-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBirkaç gün önce İnstagram bir güncelleme yaptı ve çok kullanışlı bir fonksiyonu kullanıcılarının kullanıma sundu. Artık İnstagram'da hikayelerinizi sadece sizin seçtiğiniz kişiler görebilecekler... Dünya'nın popüler sosyal medya uygulaması olan İnstagram'ın en çok kullanılan ve sevilen özelliği hikaye paylaşım özelliğidir. Hemen hemen tüm İnstagtam kullanıcıları güzel ve eğlenceli anlarını hikayelerinde paylaşarak...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...