Google'ı Seviyoruz! Çünkü 1Google’ın verdiği müthiş hizmetlerin farkında mıyız? Google’ınhayatımızı ne kadar kolaylaştırdığının farkında mıyız?

Google 15 senedir internet aleminin vazgeçilmez bir parçası oldu. Hizmetleri milyonlarca insan tarafından her gün kullanılıyor. İnternetkelimesi ile Google kelimesi yakın zamanda eş anlamlı kelimeler olursa sakın şaşırmasın.

Peki Google bu duruma tesadüfen mi geldi? İşte bu sorunun cevabına çok rahat bir şekilde “hayır” diyebiliriz.

Google, hayatımıza girdiği 1999 yılından bu yana bizlere sayısız hizmetler verdi. Üstelik bu hizmetlerin hemen hemen hepsini bedavaya verdi.Google’ın, kullanıcılarını mutlu ve rahat ettirme politikası, gerçekten de bizleri çok rahat ettirdi.

Google, birçok servisini tutmamasından dolayı kapanmasına rağmen, her geçen gün yeni bir hizmetini devreye soktu. Her ülke için kendi dilinde bu kadar çok hizmeti bedava verebilmek her şirketin harcı değildir. Her şirketin harcı olmadığını da bu kadar zaman için de Google’a rakip çıkmamasından gördük.

Fark ettiniz mi? Google’a girdiğinizde, yukarıda bulunan araç çubuğunda “Dokümanlar” adında bir sekme bulunmaktadır. Bu sekmeyi kullanarak Google’un müthiş hizmetlerinden biri olan GoogleDokümanlar Servisi’ne giriş yapabilirsiniz.

Google dokümanlar servisi; İnternetin olduğu her ortamda metin dosyaları, e-tablolar, sunumlar ve formlar hazırlayıp onları saklayabileceğiniz, tek başınıza veya başkalarıyla birlikte bu belgelerin üstünde çalışabileceğiniz, bunları başkalarıyla paylaşabileceğiniz etkili
bir ortamdır.

Örneğin, öğrencilerinizden grup olarak hazırlamalarını istediğiniz bir raporu bu ortamda takip edebilirsiniz. Doküman üzerinde kimlerin çalıştığını, ne zaman çalıştıklarını ve doküman üzerinde yaptıkları değişiklikleri görebilirsiniz.

Böylece, yaptıkları bir hatada veya eksiklikte onlara geri dönebilir ve vakit kaybetmeden yardımcı olabilirsiniz. Bu serviste bulunan hizmetler ofis programlarını aratmayacak kadar kaliteliler.

Yüzlerce dolar verip de aldığımız bu hizmeti, Google bedavaya bizlere veriyor. Üstelik, istediğiniz zaman, istediğiniz yerden dosyalarınıza ulaşıp çalışmalarınıza devam edebiliyorsunuz. Bu hizmeti kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey, bir adet Gmail hesabı açmaktır. İşte bu kadar basit ve kısa bir yoldan, bu kadar güzel bir servisten yararlanabiliyorsunuz.

Google Arama Motoru Hizmeti, Gmail Hizmeti, Google Haritalar Hizmeti, akıllı telefonlar için Android Hizmeti, Google Video Vervisi, webmasterlar için Google Webmaster Hizmeti, Google Chrome, Blogervs. Birbirinden güzel bu servislerin hepsini bedavaya kullanabiliyoruz.

Takdire şayan bu hizmetleri için Google’a ne kadar minnettar olsak az gelir. Teşekkürler Google, seni seviyoruz.

Sonraki yazımda Google Dokümanlar Servisi ile yapabileceklerimizi daha detaylı anlatacağım.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/29743d1335426280-google-servisleri-250x227.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/29743d1335426280-google-servisleri-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiGoogleGoogle'ın verdiği müthiş hizmetlerin farkında mıyız? Google'ınhayatımızı ne kadar kolaylaştırdığının farkında mıyız? Google 15 senedir internet aleminin vazgeçilmez bir parçası oldu. Hizmetleri milyonlarca insan tarafından her gün kullanılıyor. İnternetkelimesi ile Google kelimesi yakın zamanda eş anlamlı kelimeler olursa sakın şaşırmasın. Peki Google bu duruma tesadüfen mi geldi? İşte bu sorunun cevabına çok rahat bir şekilde 'hayır' diyebiliriz. Google, hayatımıza girdiği...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...