Google Drive, Google gmail kullanıcıları için hizmete sunduğu ücretsiz bir depolama/yedekleme sistemidir. Üstelik ücretsiz ve kullanımı çok kolay bir hizmettir.

Google her geçen gün yeni hizmetlerini kullanıcılarına sunuyor. Bazıları gerçekten çok gereksiz olsa da bazıları inanılmaz işe yarıyor. İşte Google Drive’da bu çok işe yarayan hizmetlerden biri. Özellikle android işletim sistemini kullanan telefon kullanıcılarının hemen hemen her gün gördüğü ama çoğunun kullanmadığı bu hizmeti kullanmanızı ısrarla tavsiye ediyorum.

Samsung’un telefonlarının hepsinde yedekleme sistemi bulunuyor. Samsung Cloud adıyla telefonlarda bulunan bu yedekleme sistemi anlık olarak telefon rehberinizi, dosyalarınızı ve mesajlarınızı açtığınız Samsung Cloud hesabınıza yüklüyor. Bu sayede telefonunuz çöktüğünde ve yeniden kurmak istediğinizde dosyalarınızı kurtarmak zorunda kalmıyorsunuz. Telefonun kurulduğunda Samsung Cloud devreye giriyor ve dosyalarınızı hesabınızdan yüklüyor. Tabii ki bu sistemin devreye girmesi Samsung Cloud hesabınızın telefonunuza tanımlanması gerekiyor.

Google Drive Ne İşe Yarıyor?

Google Drive’da tam olarak bu işe yapan bir sistem. Aynı şekilde telefonunuza Google Drive’ı tanımladığınızda ve gerekli ayarları yaptığınız Google Drive’ın ücretsiz olarak kullanıcılarına sunduğu 15 GB’lık alanınızı bu şekilde yedek alanı olarak kullanabiliyorsunuz. Telefonunuz bu yedekleme işlemini otomatik yaptığı gibi sizde herhangi bir dosyanın üzerine tıklayarak paylaş sekmesi ile bu dosyanın bir kopyasını Google Drive alanınıza gönderebiliyorsunuz.

Google Driver’ın en güzel özelliklerinden biri web üzerinden hesabınıza ve dosyalarınıza erişebiliyorsunuz. Yani telefonunuz yanınızda olmasa bile herhangi bir yerden web üzerinden hesabınıza giriş yaparak dosyalarınıza kavuşabiliyorsunuz.

Telefonu bozulan, çalınan veya herhangi bir şekilde telefonuna ve içindeki bilgilere erişemeyen kişiler bu sıkıntının ne olduğu tam olarak bilirler. Böyle durumlarda inanın telefonunuzdan çok içindeki bilgileriniz size telaşa düşürüyor. Yıllarca biriktirdiğiniz fotoğraflarınız, telefon rehberiniz ve diğer bilgilerinizin biranda kaybolma ihtimali gerçekten çok korkutucu oluyor. İşte bu korkuyu yaşamak istemiyorsanız Google Driver hesabınızı telefonunuzda tanımlayın yedekleme ayarları aktif hale getirin. Bu şekilde ileride yaşayabilieceğiniz büyük bir kabustan kurtulmuş olursunuz.

Yapmanız gereken tek şey Gmail üzerinde bir adet e-mail adresi alarak telefonunuzda bulunan Google Drive’a tanımlamak. Eğer telefonuzda Google Driver yüklü değilse, Google Play üzerinde hemen indirebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/Google-Drive-Android.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/Google-Drive-Android-150x150.pngFatih ELTUNTeknolojiGoogle Drive, Google gmail kullanıcıları için hizmete sunduğu ücretsiz bir depolama/yedekleme sistemidir. Üstelik ücretsiz ve kullanımı çok kolay bir hizmettir. Google her geçen gün yeni hizmetlerini kullanıcılarına sunuyor. Bazıları gerçekten çok gereksiz olsa da bazıları inanılmaz işe yarıyor. İşte Google Drive'da bu çok işe yarayan hizmetlerden biri. Özellikle android işletim...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...