Tüm telefon kullanıcılarının eninde sonunda karşılaşacağı bir durumdur telefonun yedeğinin alınması. Özellikle resimlerin yedeklenmesi ve korunması elzem bir durumdur. Birçok kullanıcı için resimler telefondan daha değerlidir. Bundan dolayı androit yazılımcıları Google Drive denen ve ücretsiz olan bir uygulamayı işletim sisteminin içine kalıcı olarak entegre etmişler. Birçoğumuz kullanmasa da bu uygulama çok ama çok önemli. Telefonunuzdaki verilen yedeklenmesi telefon değişimde ve bozulma olaylarından sizi büyük bir yükten kurtarıyor.

İşin garibi tarafı ise çoğumuzun kullanmadığı bu özellik yedekleme işini kendi kendine ve ücretsiz olarak yapıyor. Google Drive uygulaması size ücretsiz olarak tam 15 GB alan veriyor. Ve bu uygulama telefonunuzla birlikte hazır geliyor. Tek yapmanız gereken uygulamaya girip bir kaç ayar yapmak. Bu uygulama sayesinde resimleriniz, mesajlarınız ve ayarlarınız düzenli olarak telefonunuz dışındaki bir alana yedekleniyor.

Google Drive’ın bence en güzel tarafı internet üzerinden direk erişilebilir olması. Yani istediğinz zaman istediğiniz yerden biligisayarınız üzerinden resimlerinize ulaşabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Google Drive’ın sitesine girdiğinizde kullanıcı adınız ve şifresiniz ile hesabınızı açabilir, tüm içeriği bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yani telefon kabloları ile uğraşmanız gerek yok. Hatta Google Drive hesabınız üzerinden yedeklerinizi başkaları ile paylaşabilirsiniz. Bırakın kendi bilgisayarınıza yedek almayı, başka birine bile yedekleri tek tıkla gönderebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere telefonunuzu ilk kurduğunuzda bir Gmail hesabı üzerine kuruyorsunuz. Bu hesap bilgileriniz için çok ama çok önemli. Çünkü telefonunuz tüm bilgilerinizi bu hesap ile sekrenize ediyor. Ne yazık ki bir çok kullanıcı bu hesabı sadece telefonunun kurulumu sırasında kullandığı için bir süre sonra hesap bilgilerini unutuyor. Ben birçok durumla karşı  karşıya kaldım ki, telefonu hiç açılmayan bir kişinin bilgileri kurtarmak istediğimizde hesap bilgilerini hatırlayamadığı için bunu başaramadık. Bundan dolayı bu hesap bilgilerinizi unutmamız gerekmektedir. Google Drive hesabınıza da bu bilgileri kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Bu kadar bilgilendirmeden sonra Google Drive nasıl kullanacağınızı anlatayım.

Google Drive uygulamsı telefonunuzdaki ismi Drive’dır ve simgesi aşağıdaki gibidir.

Google Drive İle Fotoğraflarınızı Yedekleyin 1

Hemen uygulamayı çalıştıralım ve ayarlarına geçelim. Uygulamayı çalıştırıp sol üst kısımda bulunan menü tuşuna bastığınızda bir menü açılacaktır. Bu menünün alt kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayınız.

Google Drive İle Fotoğraflarınızı Yedekleyin 2

Ayarlar sayfası aşağıda gördüğünüz gibi açılacaktır. Gördüğünüz gibi ayarlar menünün en üstünde depo alanınız hakkında bilgi vermektedir. Toplamdan 15 GB olan alanınızın ne kadarını kullandığınızı buradan öğrenebilirsiniz. 15 GB alanı doldurursanız yine bu kısımdan “Depolama Alanını Artırın” linki tıklayarak çok ucuza alanınız artırabilirsiniz.

Google Drive İle Fotoğraflarınızı Yedekleyin 3

Şimdi gelelim resimlerin yedeklenmesine. Hemen altta bulunan “Google Fotoğraflar” kısmında “Otomatik Ekle” kısmı bulunmaktadır. Burada ayar tuşunda bu fonksiyonu aktif hale getirdiğinizde otomatik olarak resimlerinizin yedekleri Google Drive alanınıza atılmaya başlanır. Resimleriniz için yapmanız gereken ayar bu kadardır. Artık resimleriniz otomatik olarak yedeklenecektir.

Bilgisayarınız üzerinden dosyalarınıza erişebilmek bu adresi tıklayın.  Telefonuzda kayıtlı olan Gmail hesabınız ile kendi hesabınıza girebilir ve dosyalarınıza ulabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/08/Google-Drive26.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/08/Google-Drive26-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiGoogle Drive Nedir,Google Drive Resim Yedekleme,Telefonda Fotoğrafları Yedekleme,Yedeklenen Fotoğrafları Geri YüklemeTüm telefon kullanıcılarının eninde sonunda karşılaşacağı bir durumdur telefonun yedeğinin alınması. Özellikle resimlerin yedeklenmesi ve korunması elzem bir durumdur. Birçok kullanıcı için resimler telefondan daha değerlidir. Bundan dolayı androit yazılımcıları Google Drive denen ve ücretsiz olan bir uygulamayı işletim sisteminin içine kalıcı olarak entegre etmişler. Birçoğumuz kullanmasa da bu uygulama...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...