Google'dan Müzik Servisi Geliyor 1Google’ın CEO’su Eric Schmidt, Apple’ın İTunes(dijital müzik ve video dosyalarını oynatmak ve organize etmek için kullanılan, dijital media oynatıcı uygulamaları)’u devralmak için hazırlık yapıyor.

Geniş kapsamlı müzik endüstrisi kaynaklarına göre, Google, şarkı indirme ve müzik yayını yapma hizmetleri sunan yeni bir servisi uygulamaya bu son bahar gibi beklenmedik erken bir zamanda başlayabilir. Google, daha iyi bir müzik sunumu için, Google’ın Android işletim sistemi ile donatılmış telefonlarını daha önceden kullanıcılara vereceğini söylemişti. Muzik sektörü’nün içindeki insanlara göre Google, Android’in ötesine gitmeyi planlıyor. Çeşitli kaynakların öğrendiğine göre Geçen ocak ayında gerçekleşen tüketici elektronik …

Google’ın CEO’su Eric Schmidt, Apple’ın İTunes(dijital müzik ve video dosyalarını oynatmak ve organize etmek için kullanılan, dijital media oynatıcı uygulamaları)’u devralmak için hazırlık yapıyor.

Geniş kapsamlı müzik endüstrisi kaynaklarına göre, Google, şarkı indirme ve müzik yayını yapma hizmetleri sunan yeni bir servisi uygulamaya bu son bahar gibi beklenmedik erken bir zamanda başlayabilir. Google, daha iyi bir müzik sunumu için, Google’ın Android işletim sistemi ile donatılmış telefonlarını daha önceden kullanıcılara vereceğini söylemişti. Muzik sektörü’nün içindeki insanlara göre Google, Android’in ötesine gitmeyi planlıyor. Çeşitli kaynakların öğrendiğine göre Geçen ocak ayında gerçekleşen tüketici elektronik cihazları fuarında, zirvedeki 4 büyük marka ile gerçekleştireceği müzik projeleri için bir takım görüşmelerde bulunmuş. Google, dijital download ve müzik sunumları dahil, kendi kuracağı müzik servisi için bazı teknik özellikleri fuar esnasında belirlemişti ve kendisine teklif edilen ropörtajları red etmişti.

Google, daha önce online müzik mağazaları Lala.com ve iLike vasıtasıyla aranılan müziği dinlemek için kullanıcılara şarkı isimleri arama servisi Music Onebox’ı sunuyordu. Ancak Lala.com ve İLike şirketleri sırasıyla Apple ve MySpace tarafından satın alınınca bu deneyim fazla uzun sürmedi.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10510d1316091781-google-muzik-market.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10510d1316091781-google-muzik-market-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiGoogle’ın CEO’su Eric Schmidt, Apple’ın İTunes(dijital müzik ve video dosyalarını oynatmak ve organize etmek için kullanılan, dijital media oynatıcı uygulamaları)’u devralmak için hazırlık yapıyor. Geniş kapsamlı müzik endüstrisi kaynaklarına göre, Google, şarkı indirme ve müzik yayını yapma hizmetleri sunan yeni bir servisi uygulamaya bu son bahar gibi beklenmedik erken bir...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...