Bugün oyun severler için çok kullanışlı ve eğlenceli bir oyun aracını tanıtmak istiyorum. GameRanger adındaki bu oyun aracı ile yüzlerce oyunu internet üzerinden online olarak rahat bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Üstelik, hem kurulu olan oyunlara giriş yaparak dünyanın değişik yerlerinde bulunan oyuncularla hem de kendi oyununuzu kurarak arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. GameRanger aracının kurulumu da ayarları da oldukça kolay. Birkaç dakika içinde kurulumu yapabiliyorsunuz. Bu harika aracın için 500’den fazla oyun bulunmakta. Oynamak istediğiniz oyun bilgisayarınızda kurulu ise direk kurulu olan online oyunlara katılabiliyorsunuz. Günün her saati binlerce kurulmuş ve oyuncu bekleyen oyun bulabiliyorsunuz.

Bunun dışında, arkadaşları ile bir araya gelme sorunu yaşayan kişiler için bulunmaz bir fırsat.

Call of Duty 4

Fifa Serisi

Age Of Empires

Need for Speed gibi çok popüler ve eğlenceli oyunları evinizden hiç çıkmadan arkadaşlarınızla birlikte sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Böyle bir oyun aracına ihtiyacı olan arkadaşlar için bu oyun aracını nasıl temin edeceğinizi bu yazımda anlatmak istiyorum.

İlk olarak bu adrese giriş yaparak GameRanger oyun aracını indiriniz.

İndirme işlemi bitince kurulum işlemi başlayacaktır. Otomatik başlamazsa, indirdiğiniz dosyayı çalıştırarak kurulumu başlatabilirsiniz.

gameranger-1

Kurulum sırasında gelen bu pencere, kayıt olma penceresidir. Bir kereliğe mahsus kayıt olmanız gerekmektedir. “Create a new account” seçeneğini seçerek “Next” tuşuna tıklayınız.

gameranger-2

 Bir sonraki ekranda bulunan “E-mail” ve “Password” alanlarına bilgilerinizi girerek “Next” tuşuna tıklayınız.

Çok kısa bir süre sonra girdiğiniz mail adresine onay maili gelecektir. 

gameranger-3

Bu onay mailinde bulunan linke tıklayarak hesabınızı aktif edeceksiniz.

Kayıt işlemi bu kadar. Artık GameRanger oyun aracını çalıştırabilirsiniz. Masaüstünüze gelen kısa yol ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

gameranger-4

Ana ekran yukarıda gördüğünüz gibidir.

Sol tarafta bulunan oyun listesi hali hazırda kurulu olan oyunları göstermektedir. Listede, kurulu olan tüm oyunların detaylı bilgisi bulunmaktadır. Oyuncu eksiği olan ve kilitli olmayan oyunların üzerine çift tıklayarak giriş yapabilirsiniz. 

Fakat oyunlara giriş yapmadan önce aşağıda belirttiğim ayarları yapmanız gerekmektedir.

İlk olarak bilgisayarınızda kurulu olan oyunları sisteme göstermeniz gerekmektedir. Bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz;

Sağ tarafta bulunan “Friends” penceresine bulunan “Friends” menüsüne giriş yapınız.

gameranger-5

Açılan menüde bulunan “Options” sekmesine tıklayınız.

gameranger-6

Açılan pencere yukarıda bulunan resimde gördüğünüz gibi olacaktır. Sol tarafta bulunan oyun listesinden hangileri bilgisayarınızda kurulu ise seçiniz. “Location” kısmında bulunan “Browse..” tuşuna tıklayarak oyunun “exe” dosyasını yerini gösteriniz. Oynamak istediğiniz tüm oyunlar için bu işlemini tek tek yapınız. Bu pencere ile işiniz bittiğinde kurulu oyunlara da giriş yapabilirsiniz, kendinizde oyun kurabilirsiniz.

Kendiniz oyun kurmak ve arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız;

Ana ekranda bulunan “File” menüsünden “Host” sekmesine giriş yapınız. İstediğiniz oyunu seçiniz ve giriş şifresi koyunuz. Daha sonra arkadaşlarınıza şifreyi göndererek giriş yapmalarını bekleyiniz. Tüm arkadaşlarınız giriş yaptığında oyunu başlatabilirsiniz. 

Heyecanlı ve bol aksiyonlu oyunlar oynamanız dileğiyle…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/gameranger-2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/gameranger-2-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiAge Of Empires İnternet Multiplayer,Online Oyun,Oyunları internet üzerinden oynamaBugün oyun severler için çok kullanışlı ve eğlenceli bir oyun aracını tanıtmak istiyorum. GameRanger adındaki bu oyun aracı ile yüzlerce oyunu internet üzerinden online olarak rahat bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Üstelik, hem kurulu olan oyunlara giriş yaparak dünyanın değişik yerlerinde bulunan oyuncularla hem de kendi oyununuzu kurarak arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. GameRanger...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...