Galaxy S3, Galaxy S2'ye Karşı 1Akıllı cep telefonu denince akla gelen ilk isim, Samsung firmasının ürettiği Samsung Galaxy S2’dir. Ve bunu da hak ettiğini rahat rahat söyleyebiliriz.

Tasarımı, özellikleri, görüntü kalitesi ve fiyatıyla rakiplerini geride bırakmayı başarmıştır, Galaxy S2.

Apple’ın rekorlar kıran ve efsaneleşen iPhone’nunu korkutarak, gelecek telaşına düşürmeyi başaran Samsung, yakın zamanda bir adım daha attı veSamsung Galaxy S3’ü piyasaya sürdü. Şuana kadar üretilmiş en hızlı ve en ileri teknolojiye sahip olduğunu iddia edilen Galaxys S3, çok büyük ilgi görmeyi başardı.

Görünüş olarak Galaxy S2’den çok farklı görünmeyen Galaxy S3, donanım olarak faklılıklar göstermektedir. En büyük farkın işlemci çekirdek sayısı olduğunu söyleniyor.

Galaxy S3, Galaxy S2'ye Karşı 2

Galaxys S2 çift çekirdekli bir işlemciye sahipken, Galaxys S3’de 4 çekirdekli bir işlemci bulunmaktadır.

İki telefon arasında ilk görünen farklar şunlardır.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Yazılım

İki cepte Android ile çalışıyor ancak Galaxy S II, Android 2.3.4 ile geliyor ve TouchWiz 4.0 arayüzüne sahip. S III ise varsayılan olarak Android 4.0.4 ile geliyor. İki cep de Samsung’un sosyal, oyun ve müzik “merkez”lerine bağlanabiliyor.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: İşlemci

Çift çekirdekli ilk ceplerden biri olan Galaxy S II, 1GHz Exynos işlemciye sahip. S III ise dört çekirdekli Exynos 4 Quad işlemciye sahip. Bu işlemci, 1.4GHz saat hızında çalışıyor. Samsung’a göre bu işlemcide önceki Exynos’a göre performans geliştirmeleri bulunuyor ve yeni Exynos daha az pil tüketiyor.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Ekran

Galaxy S III, 1280×720 çözünürlüğündeki Super AMOLED ekranıyla ceplerde yeni bir çağ açıyor. S II’den yarım inç daha büyük bir ekrana sahip Galaxy S III, S II gibi “Super AMOLED Plus” teknolojisini kullanmıyor ancak Samsung’a göre ekranın mükemmel bir renk doygunluğu var.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Depolama ve Bellek

S II, 16GB ve 32GB’lık modellerle geliyor. Galaxy S III ise buna yeni bir 64GB’lık sürüm ekliyor. İki cep de 1GB RAM’e ve microSD slotuna sahip.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Kameralar

Galaxy S III, 8 megapiksellik bir kamerayla geliyor ve otomatik odaklanma, coğrafi etiketleme, dokunarak odaklanma, imaj stabilizasyonu ve 1080p video yakalama gibi özelliklere sahip. Galaxy S II de 8 megapiksellik bir kamerayla geliyordu, dolayısıyla bu arka yüz kamerasındaki değişiklikler, daha çok yazılımsal gibi görünüyor.

Ön yüz kamerasında ise biraz geri adım atılmış gibi görünüyor, zira Galaxy S III 1.2MP’lik bir ön yüz kamerasına sahip. Galaxy S II’nin ön yüz kamerası, 2MP’lik çekimler yapabiliyordu. Galaxy S III aynı zamanda 1080p full HD videoları oynatabiliyor.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Bağlantı

Bağlantı açısından iki cep de güçlü özelliklere sahip. Galaxy S II ve S III’ün her ikisi de 3G/HSDPA ve HSPA+ bağlantılarını destekliyor ve bu sayede 21Mbps hızına ulaşabiliyor. İki cep de tüm Wi-Fi bantlarını destekliyor ve DLNA yoluyla işçerik paylaşabiliyor. İki cepte de Wi-Fi Direct özelliği bulunuyor.

Galaxy S II, Bluetooth 3.0+HS desteğine sahipken Galaxy S III, daha güçlü olan Bluetooth 4.0 ile geliyor. Galaxy S III, microUSB yoluyla bir ekrana da bağlanabiliyor.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Konum ve sensörler

İki cep de GPS, denge çarkı, dijital pusula, ivmeölçer, yakınlık ve ışık sensörlerine sahip. S III’ün ek olarak bir basınölçer sensörü de bulunuyor.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Ölçüler

Galaxy S III, S II gibi oldukça hoş bir tasarıma sahip. 136.6 x 70.6 x 8.6mm ölçülere sahip S III, 125.3 x 66.1 x 8.49mm ölçülerindeki S II’ye göre biraz daha büyük ancak bunu hissetmiyorsunuz. Galaxy S III’ün ağırlığı 133 gram ve 116 gramlık S II’den biraz daha ağır. Ancak cebin yine de yeterince hafif olduğunu söylemeliyiz.

Galaxy S III ve ve Galaxy S II: Pil ömrü

Galaxy S II 1650mAh’lik bir pille geliyordu. Galaxy S III’ün daha büyük ekranı ve daha güçlü işlemcisi daha fazla güce ihtiyaç duyacağından Samsung, onu 2100mAh’lik bir pille donatmış.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30042d1336636892-samsung-galaxy-s3-vs-samsung-galaxy-s2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/30042d1336636892-samsung-galaxy-s3-vs-samsung-galaxy-s2-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiAkıllı cep telefonu denince akla gelen ilk isim, Samsung firmasının ürettiği Samsung Galaxy S2'dir. Ve bunu da hak ettiğini rahat rahat söyleyebiliriz. Tasarımı, özellikleri, görüntü kalitesi ve fiyatıyla rakiplerini geride bırakmayı başarmıştır, Galaxy S2. Apple'ın rekorlar kıran ve efsaneleşen iPhone'nunu korkutarak, gelecek telaşına düşürmeyi başaran Samsung, yakın zamanda bir adım daha attı veSamsung Galaxy S3'ü piyasaya sürdü. Şuana kadar...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...