Bilgisayar formatlamak eski popüler günlerindeki gibi olmasa başımıza gelen sorunlar için tek çözüm gibi duruyor. Bilgisayar format atıldığında daha hızlı çalıştığı yani hızlandığı ve yavaşlıktan kurtulduğu düşünülürdü. Aynı zamanda format atmak beyaz bir sayfa açmak adına işletim sisteminin de yenilenmesini sağlıyordu. Bazen de bilgisayara bulaşan kötü niyetli virüsler yüzünden dosyalarımız kaybolup siliniyor, format atmak bu noktada kalıcı hasar bırakarak sorundan kurtulmak oluyordu.

Formatlanmış Bilgisayardaki Veriler Nasıl Bulunur? 1

Artık bu gibi durumlarda kalıcı hasar olmuyor. Yani format atılan bilgisayarınızda unuttuğunuz dosya ya da klasörler varsa ve yanlışlıkla silindiyse üzülmeyin. EaseUS tarafından geliştirilen EaseUS Data Recovery Wizard Free programı sayesinde format atılan bilgisayarınızdaki dosyaları bulmanız oldukça basit. Hem de toplam 2 GB’ta kadar veri kurtarma işlemini tamamen ücretsiz şekilde halledebiliyorsunuz.

Bunun için yazılımı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız yeterli. Sonrasında ücretsiz hakkınızı kazanmış oluyorsunuz. Tabi daha büyük boyutlarda kurtarma için yazılımın PRO sürümünü satın almanızı öneriyoruz.

EaseUS Data Recovery Wizard Free sayesinde fotoğraf, video, müzik, ofis dökümanları ve aklınıza gelecek her türde 1.000’den fazla dosya çeşidini geriye döndürebiliyorsunuz. Şimdi sizlere bunu nasıl yapacağınızı resimlerle birlikte anlatacağız.

Dosya Kurtarma ve Programın Kullanımı Nasıl Oluyor?

Formatlanmış bilgisayardaki verileri kurtarmak için öncelikle programı Windows ya da Mac bilgisayarımıza aşağıdaki link aracılığı ile indiriyoruz.

https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

İndirme işleminden sonra kurulumu yapın. Kurulum sonrası programı çalıştırın ve aşağıdaki ekrandan kurtarma yapmak istediğiniz disk sürücünü seçin. Diski seçtikten sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan Tara butonuna tıklayın ve tarama işlemini başlatın.

Formatlanmış Bilgisayardaki Veriler Nasıl Bulunur? 2

Tarama işlemi başladıktan sonra hızlı ve derinlemesine tarama işlem türlerine göre bekleyeceğiniz zaman değişebilir. Kalan süreyi programın sol alt köşesindeki kalan süre yazısından takip edebilirsiniz. Program dosyaları bulmaya başlayınca orta kısımdaki listed dosyalar belirmeye başlayacak.

Formatlanmış Bilgisayardaki Veriler Nasıl Bulunur? 3

İstediğiniz dosyaları bulduysanız ve beklemek istemiyorsanız sol kısımdaki durdurma düğmesinden tarama işlemini durdurabilirsiniz. Ancak sürenin bitmesini beklemeyi de tercih edebilirsiniz.

Formatlanmış Bilgisayardaki Veriler Nasıl Bulunur? 4

Son aşamada kurtarmak istediğiniz dosyaların hepsini ya da bir kısmını kutucukları işaretleyip seçebilirsiniz. Dosya seçim işlemini yaptıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan Kurtar butonuna tıklayarak, formatlanan bilgisayardaki silinen dosyaları kurtarma işlemini tamamlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar kolay.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/image.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/image-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBilgisayar formatlamak eski popüler günlerindeki gibi olmasa başımıza gelen sorunlar için tek çözüm gibi duruyor. Bilgisayar format atıldığında daha hızlı çalıştığı yani hızlandığı ve yavaşlıktan kurtulduğu düşünülürdü. Aynı zamanda format atmak beyaz bir sayfa açmak adına işletim sisteminin de yenilenmesini sağlıyordu. Bazen de bilgisayara bulaşan kötü niyetli virüsler yüzünden...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...