Bu yazımda ihtiyacı olanlar için fake gps yani sahte konum nasıl atılır açıklamaya çalışacağım. Anlatım android telefonlar içindir. iPhone telefonlarda da böyle bir özellik varsa onu da başka bir yazımda anlatırım.

Android telefon sahipleri istedikleri zaman kendilerini istedikleri yerde gösterebilirler. Özellikle sosyal medya ve sohbet programlarında konum kullanımı oldukça sıktır. Facebook, instagram, swarm gibi sosyal medya programlarında konum üzerine paylaşım yapılmaktadır. Yine whatsapp gibi sohbet programlarında da sık sık konum paylaşımı yapılır.

Sahte Konum Nasıl Açılır?

Her ne kadar istenmeyen bir durumda olsa gün gelirde gerçek konumunuzun dışında bir yerde görünmek isterseniz bunu nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Zira sahte konum paylaşımı yapabilmeniz için yapmanız gereken birkaç şey vardır.

Telefonunuzda sahte konum atma işlevini etkinleştirebilmeniz için şunları yapmalısınız;

  • Konumunuzu açmalısınız
  • Playstoreden fake gps uygulamalarından birini indirmelisiniz
  • Geliştirici seçeneklerden sahte konum uygulama ayarını yapmalısınız

Sahte Konum Uygulamaları

Playstore’de fake gps uygulamalarından bolca bulunmaktadır. Hemen hemen hepsi de aynı mantıkla çalışmaktadır ve kullanımları da aynıdır. Hangisini tavsiye ediyorsun diye soracak olursanız “Hola fake gps” uygulamasını kullanabilirsiniz. Fakat dediğim gibi uygulamalar arasında pek fark bulunmuyor.

Fake GPS - Sahte Konum Atma 1
Sahte Konum Uygulaması

Uygulamayı kurduğunuzda uygulama sizden bir ayar yapmanızı isteyecek. Bu ayarı yapabilmeniz için “Gelişmiş seçenekleri” açmanız gerekmektedir. Daha önce gelişmiş seçenekleri açmadıysanız bu yazıya göz atınız. Geliştirici Seçenekleri Nedir, Nasıl Açılır?

Geliştirici Seçenekleri Sahte Konum Ayarı

Sahte konum fonksiyonunu kullanabilmek geliştirici seçeneklerinde sahte konum uygulamasını seçmeniz gerekmektedir. Bunun için geliştirici seçeneklerine giriş yapın ve “sahte konum” sekmesine tıklayın.

Fake GPS - Sahte Konum Atma 2
Geliştirici seçenekleri sahte konum uygulaması

Açılan pencereden aşağıdaki gördüğünüz gibi sahte konum uygulamanızı seçin.

Fake GPS - Sahte Konum Atma 3
Geliştirici Seçenekleri Sahte Konum Uygulaması Seçme

Şimdi indirdiğiniz fake gps yani sahte konum uygulamasını açın ve görünmek istediğiniz konumu seçin ve go tuşuna basın.

Fake GPS - Sahte Konum Atma 4
Hola Sahte Konum Uygulaması

Ben İzmir’de olmama rağmen kendimi konumumu Balıkesir olarak işaretledim.

Şimdi işe yarayıp yaramadığına bakalım. Whatsapp’tan sahte konum atalım.

Fake GPS - Sahte Konum Atma 5
Whatsapp Sahte Konum Atma

Evet gördüğümüz gibi sahte konum atma işlemi gayet başarılı. Whatsapp beni Balıkesir’de gördü.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/04/Hola-Sahte-Konum-Uygulaması.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/04/Hola-Sahte-Konum-Uygulaması-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiGeliştici Modu Açma,Geliştirici Seçenekleri Açma,sahte konum apk,sahte konum etkinleştirme,sahte konum gps,sahte konum hilesi,sahte konum kapatma,sahte konum uygulamasıBu yazımda ihtiyacı olanlar için fake gps yani sahte konum nasıl atılır açıklamaya çalışacağım. Anlatım android telefonlar içindir. iPhone telefonlarda da böyle bir özellik varsa onu da başka bir yazımda anlatırım. Android telefon sahipleri istedikleri zaman kendilerini istedikleri yerde gösterebilirler. Özellikle sosyal medya ve sohbet programlarında konum kullanımı oldukça sıktır....Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...