Exper Easypad serisi bir tablete sahipseniz ve format atmak yani fabrika ayarlarına geri dönmek istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız. Exper Easypad serisi tabletlerde format işlemi diğer klasik tabletlerde ki power ve ses tuşlarıyla atılmıyor. Exper tabletlerde format atabilmeniz için ya hafıza kartı ile rom yükleme işlemi ya da bilgisayar üzerinden rom yükleme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Ben bu yazımda usb kablo kullanarak bilgisayar üzerinden format atma işlemini göstereceğim.

İşlemler biraz uzun ve zor gibi görünse de adım adım gittiğinizde göreceksiniz ki düşündüğünüz kadar zor değil.

Format atma işleminde 2 adet klasöre ve bir dosya ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olacak dosyalar aşağıdaki resimdeki gibidir.

exper-easy-format-atma-1

Exper Easypad Tablet Format Atma İşlemi

BatchTool klasörü içinde yüklemeyi yapacağınız program bulunmaktadır.

Rockusb Driver v3.5 klasörü içinde tabletinizi bilgisayarınıza tanıtabilmek için gerekli sürücü dosyaları bulunmaktadır.

update.img dosyası için tabletinize yükleyeceğiniz rom dosyasıdır.

İlk olarak ihtiyacımız olan rom dosyasını bilgisayarımıza yükleyelim.

Bu linkte aşağıdaki listedeki tabletlerin rom dosyalarını bulabilirsiniz.

EASYPAD-E7HAN
EASYPAD-H7D
EASYPAD-H7E
EASYPAD-H7G
EASYPAD-H7G.R1
EASYPAD-H7S
EASYPAD-N7D
EASYPAD-N8D
EASYPAD-P10AN
EASYPAD-P10EMS
EASYPAD-P10LMS
EASYPAD-P10MAN
EASYPAD-P10N
EASYPAD-P11MS
EASYPAD-R10S
EASYPAD-S7D
EASYPAD-T7Q
EASYPAD-T8E
EASYPAD-T8Q
EASYPAD-T8Q.V2
EASYPAD-T9Q
EASYTAB-E2D

İkinci adımda formatı atabilmek için gerekli programı ve usb driveri indirelim.

Bu linkten gereken programı indirebilirsiniz. Exper Format Atma Programı

Programı indirin klasöre çıkarın.

Klasörün içinde bulunan usbdrivers klasörün içinde tabletinizi bilgisayarınıza tanıtacağız sürücü dosyaları bulunmaktadır.

Tabletinizi usb kablo ile bilgisayarınıza bağlayın ve bilgisayarınızın tableti tanıyıp tanımadığını kontrol edin. Eğer bilgisayarınız tabletinizi tanımazsa bu sürücü dosyalarını kullanarak tabletinizi bilgisayarınıza tanıtın.

Aygıt yöneticisine girdiğinizde tabletiniz aşağıdaki gibi görünmesi gerekmektedir.

exper-easy-format-atma-2

Tanıtma işlemi bittiğinde klasörün içinde bulunan RKBatchTool isimli programı çalıştırın.

rockchip-batch-tools-kullanımi

Program yukarıda gördüğünüz gibi.  Burada dikkat etmeniz gereken şey şu; tabletinizi bilgisayarınıza doğru tanıttı iseniz Connected Devices yazan yerin altındaki 1. kutu yeşil renkte olacaktır. Aksi halde pembe renkte oluyor. 1. kutu yeşil ise yükleme işine başlayabiliriz.

Şimdi üst kısımda bulunan üzerinde üç nokta olan tuşa basın update.img dosyasını seçin.

exper-easy-format-atma-3

Buraya kadar her adımı doğru bir şekilde yaptıysanız artık ekranınızda aşağıdaki pencere ile karşı karşıyasınız demektir.

rockchip-batch-tools-kullanımi-2

Son olarak Restore tuşuna basın yükleme işlemini başlatın. Yükleme yaklaşık 3-5 dakika sürecektir. Yüklemenin bittiğini pencereden takip edebilirsiniz.

exper-easy-format-atma
Exper Easypad Tablet

Yükleme bittiğinde tabletinizi çıkarıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/06/exper-easy-format-atma.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/06/exper-easy-format-atma-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiExper Easypad E2D Format Atma,Exper Easypad H7D Format Atma,Exper Easypad H7G.R1 Format Atma,Exper Easypad P10N Format AtmaExper Easypad serisi bir tablete sahipseniz ve format atmak yani fabrika ayarlarına geri dönmek istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız. Exper Easypad serisi tabletlerde format işlemi diğer klasik tabletlerde ki power ve ses tuşlarıyla atılmıyor. Exper tabletlerde format atabilmeniz için ya hafıza kartı ile rom yükleme işlemi ya da bilgisayar...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...