Dün akşam bilgisayarıma XP Smart Security adında virüs tarama programına benzeyen, devamlı virüs uyarısı veren bulduğu virüsleri temizleme aşamasında bende kredi kartı bilgilerimi isteyen illet bir exe-trojan-virüs karışımı birşey bulaştı.

Exe Dosyalarınız Açılmıyor, Birlikte Aç Penceresi Geliyor İşte Çözümü 1

Akıllıca yapılan bu virüs internet üzerinden anti-virüs firmalarının web sitelerine ulaşmanızıda engelliyor. Güzel bir çalışmanın ardından bu virüsten kurtuldum. Fakat bu virüsü temizlerken yeni bir sorun çıktı. Tam kurtuldum derken exe dosyalarının çalışmadığını farkettim. Bu virüs kayıt defterinden exe dosyalarının çalışmasını sağlayan kayıtlarıda sildiği için böyle bir sorunla karşılaştım. Silinen kayıtların olduğunu reg dosyasını internetten aratıp buldum onu sizlerle paylaşacağım.
Şimdi sizlerede nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

İlk olarak buradan combofix programını indirin. Daha sonra Exefix dosyasını indirin. Exefix dosyası rar dosyasıdır bunu bir klasöre çıkarın, combofix programınıda bu klasöre atın ve bu klasörü D sürücünüze yada C sürünüze atın. Bilgisayarınızı güvenli kipte başlatacağınızdan dolayı bu klasörü masaüstüne atınız, kolay ulaşabilmek için.

Bu şekilde

1. Aşamada bilgisayarınızı Ağ Destekli Güvenli kipte başlatın ve Combofix programı ile bilgisayarınızı taratın. Combofix programının üzerine iki kere tıklayın çıkan bütün uyarılarda Ok veya Tamam tuşuna basın. Bu program sizden gerekli izinleri alınca kendini güncelleyecek ve taramaya başlayacak. Nasıl çalıştığını merak ediyorsanız bu siteden bakabilirsiniz.

Tarama işlemi bitince size rapor sayfasını verecek bu raporda silinen öğeleri gösterecek. İşlem bitince Exefix.reg dosyasını çalıştırın ve silinmiş kayıtları yeniden yükleyin.

Bir daha bulaşma riskine karşı güvendiğiniz sağlam bir virüs tarama programı yüklemeyi de unutmayın.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/sshot-26.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/sshot-26-150x150.pngFatih ELTUNTeknolojiDün akşam bilgisayarıma XP Smart Security adında virüs tarama programına benzeyen, devamlı virüs uyarısı veren bulduğu virüsleri temizleme aşamasında bende kredi kartı bilgilerimi isteyen illet bir exe-trojan-virüs karışımı birşey bulaştı. Akıllıca yapılan bu virüs internet üzerinden anti-virüs firmalarının web sitelerine ulaşmanızıda engelliyor. Güzel bir çalışmanın ardından bu virüsten kurtuldum. Fakat bu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...