Excel’e yeni başladıysanız mutlaka yazdırma işlemleri ilgili sıkıntılar yaşamışsınızdır. Bu sıkıntılardan biri de sayfanın tümünü yazdıramamak. Bununla ilgili arkadaşlarımdan onlarca telefon almışımdır. Sayfaya sığmıyor ne yapayım?

Evet bu sorunu çözmeyi bilmiyorsanız büyük sıkıntı. Ama bu sorunu şimdi anlatacaklarımla kolayca çözebilirsiniz. Dikkat ederseniz excel sayfasının üst kısmı sekmelerden oluşuyor. Aynen aşağıda gördüğünüz gibi Ekle, Sayfa Düzeni, Formüller gibi sekmeler bulunmakta.

Excel'de Tüm Sayfaya Sığdırma 1
Excel’de Sekmeler

Excel’de yapacağınız her şeyi bu sekmelerden yapacaksınız. O yüzden bu sekmeleri tek tek öğrenmek ilerde çıkacak problemleri çözmeden işinizi kolaylaştıracaktır.

Şimdi bu sekmelerden “Görünüme”  tıklatalım.

Excel'de Tüm Sayfaya Sığdırma 2

Gördüğünüz gibi ekranıma bile sığmayan koca bir sayfa ile karşılaştım

Dikkat ederseniz üst menüde “Sayfa Sonu Önizleme” düğmesi var. Hemen o düğmeye tıklayım. 

Excel'de Tüm Sayfaya Sığdırma 3

Bu ekran bana sayfamın yazıcıdan çıkacak kısmını gösteriyor. Gördüğünüz kalın mavi çizgiler de sınırları belirliyor. Ben hemen sağ ve alttaki mavi çizgiyi sağa ve aşağı doğru itiyorum.

Excel'de Tüm Sayfaya Sığdırma 4

Tüm içeriği yazıcı kağıdına sığacak şekilde mavi çizgilerle belirledim. Şimdi son olarak yazdır diyorum. İşte bu şekilde excel içeriklerinizi yazıcı kağıda sığacak şekilde çıktı alabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/excel-sayfaya-sigdirma-4.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/excel-sayfaya-sigdirma-4-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiexcel yazdırma alanı sığdırma,excel'de seçili alanı yazdırma,excelde çıktı küçük çıkıyor,excelde tam sayfa yapmaExcel'e yeni başladıysanız mutlaka yazdırma işlemleri ilgili sıkıntılar yaşamışsınızdır. Bu sıkıntılardan biri de sayfanın tümünü yazdıramamak. Bununla ilgili arkadaşlarımdan onlarca telefon almışımdır. Sayfaya sığmıyor ne yapayım? Evet bu sorunu çözmeyi bilmiyorsanız büyük sıkıntı. Ama bu sorunu şimdi anlatacaklarımla kolayca çözebilirsiniz. Dikkat ederseniz excel sayfasının üst kısmı sekmelerden oluşuyor. Aynen aşağıda...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...