Excel Dosyalarını OnarmaMicrosoft Excel‘de hazırladığınız çok önemli bir dosyanız bozuldu, içeriğine erişemiyorsunuz ve yedeğinizde yok. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Bu konuda bir fikriniz yok ise bu yazıyı dikkatlice okuyunuz.

Excel, okul ve iş yerlerinin en çok kullanılan ve vazgeçilmesi en zor olan programıdır. Tablo, listeleme ve hesaplama işlerini çabucak yapabilmenizi sağlar. Genellikle dinamik içeriğe sahip bu dosyalar, bitmeyen işlerden dolayı sık sık yer değiştirirler. İş yerindeki bilgisayardan evdeki bilgisayara, evdeki bilgisayardan okuldaki bilgisayara sık sık taşınırlar. Bu kadar değerli bilgileri içlerinde tutan bu dosyaların çok iyi korunmaları gerekmektedir. Fakat taşıma işlerinin belleklerle yapılması bu dosyaların bozulmalarına neden olmaktadır. Kalitesiz belleklerde yaşanan yazma hataları en çok Excel dosyalarına zarar vermektedir.

İş yerinde veya okulda hazırladığınız Excel dosyanızın götürdüğünüz yerde çalışmaması çok sinir bozucu ve üzücü olabilir. Bozulan bu dosyada çok önemli verilerinizde olabilir. İşte bu tür durumlarda bozulan Excel dosyanızı onarabilirsiniz. En azından verilerinizin bir kısmını kurtarabilirsiniz.

Piyasada Excel dosyalarını onaran birçok program bulunmaktadır. Programların hemen hemen hepsi de ücretli (lisanslı) programlardır. Sizler için bu programlardan en iyisi olduğunu düşündüğümüzRecoveryfix for Excel programını inceledik.

Excel Dosyası Onarma

Recoveryfix firmasına ait programın tam sürümü 49$’dır ve memnun kalmadığınız takdirde 30 gün içinde programı geri iade edip paranızı geri alabilme şansınız bulunmaktadır.

Programın kullanımı çok basittir. Açılış ekranın da bulunan Select filedüğmesiyle ornamak istediğiniz Excel dosyasını seçip Repair tuşuna basmanız yeterli olmaktadır.

Bu program, test ettiğimiz 3 adet Excel dosyasını da onarmaya başarmıştır.

Not: Dosyanızın içeriğinde bulunan macro, html kod, script gibi içerikleri kurtarmıyor.

Programı bu adresten indirebilirsiniz.

Bu programa alternatif olarak,kurulum gerektirmeyen bir seçenekte officerecovery.com sitesinin sunduğu dosya onarma hizmetidir. Bu sistem hiçbir programa ihtiyaç duymadan internet üzerinden dosyalarınızı onarabilmektedir. Bu adrese girdiğinizde açılan sayfanın üstünde bulunan Dosya Seçbutonuna tıklayarak bozuk dosyanızı seçebilir, Secure Upload and Reapir butonuna tıklayarak dosyanızı onarabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/33342d1356103268-excel.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/33342d1356103268-excel-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiExcelMicrosoft Excel'de hazırladığınız çok önemli bir dosyanız bozuldu, içeriğine erişemiyorsunuz ve yedeğinizde yok. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu konuda bir fikriniz yok ise bu yazıyı dikkatlice okuyunuz. Excel, okul ve iş yerlerinin en çok kullanılan ve vazgeçilmesi en zor olan programıdır. Tablo, listeleme ve hesaplama işlerini çabucak...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...