Bilgisayar kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biridir, programların yavaş çalışması.

Kullandığınız programların yavaş çalışması,bide bu programları uzun süre kullanmak zorunda kalmak kullanıcıları yani bizleri çok yorar.

Programlarının hızlı çalışması kullandığınız bilgisayarın donanım olarak ne kadar güçlü olduğuna bağlıdır. Peki, bilgisayarımız yeteri kadar güçlü değilse ne yapacağız?
Bilgisayarımızda donanım değişikliği yapma şansımız yoksa başvuracağımız yol yazılımsal ayarlardır.

Program kullanmadan bilgisayarınızda kullandığınız programların daha hızlı çalışması için yapabileceğiniz en kolay yol, “öncelikleri” belirlemektir.

Windows’un bize sunduğu çok güzel bir hizmettir, öncelik belirlemek. Bilgisayarınızda o an çalışan programlara öncelik belirleyerek, bilgisayarın donanımı hangi programın ne kadar kullanacağını belirleyebilirsiniz.

Bu sayede devamlı kullandığınız programların daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlemi yapabilmek için “Control+Alt+Delete” tuşlarına birlikte basarak “Görev Yöneticisi” ni çalıştırmalısınız.

En Kolay Program Hızlandırma Yöntemi 1

Windows XP, Windows 7 ve Windows Vista kullanıcıları için aşağıdaki resimde gösterdiğim şekilde herhangi bir programa öncelik atayabilirsiniz.

Yukardaki resimde Fifa oyunu için öncelik olarak Yüksek seçilmiş. Yani sistem kaynaklarını oyunu hızla çalıştırmak için kullan denilmiş.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/25737d1323815494-oncelik-belirleme.gifhttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/25737d1323815494-oncelik-belirleme-150x150.gifFatih ELTUNTeknolojiHızlandırmaBilgisayar kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biridir, programların yavaş çalışması. Kullandığınız programların yavaş çalışması,bide bu programları uzun süre kullanmak zorunda kalmak kullanıcıları yani bizleri çok yorar. Programlarının hızlı çalışması kullandığınız bilgisayarın donanım olarak ne kadar güçlü olduğuna bağlıdır. Peki, bilgisayarımız yeteri kadar güçlü değilse ne yapacağız? Bilgisayarımızda donanım değişikliği yapma şansımız yoksa...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...