En İyi Bedava Antivirüs Programı Hangisi? 1Bilgisayarlarımızı korumak için ücretli antivirüs programlarını kullanmak zorunda değilsiniz.

Ücretsiz antivirüs programları da işlerinde son derece başarılılar. Hangi ücretsiz aracın ne kadar iyi koruma sağladığını merak eden Techradar’ın yeni gerçekleşirdiği bir test ise 9 popüler paketi karşı karşıya getiriyor. İşte Techradar’ın test sonuçları:1. Ad-Aware Free Antivirus 4.6Puan: 4.5/5

Artıları: Kullanımı kolay, boot süresini etkilemiyor, tarama süresi birkaç testten sonra azalıyor, tarayıcı izlerini temizliyor.

Eksileri: Az sayıda işlev, ilk tarama süreleri ortalama seviyede.

2. Avast Free Antivirus 6.0

Puan: 4/5

Artıları: Hızlı yüklenme, çok sayıda işlev, temiz arayüz, çok sayıda gerçek zamanlı koruma katmanı, konuşma sesli uyarılar.

Eksileri: Uzun tarama süresi, PC açılışını yavaşlatıyor, ortalamanın biraz altında doğruluk.

3. AVG Anti-Virus FREE 2012

Puan: 5/5

Artıları: Çok sayıda işlev, hafif, hızlı ve doğruluğu yüksek.

Eksileri: Uzun yükleme süreci, çok sayıda arkaplan işlemi kullanması, rootkit’ler için ayrı bir tarama.

4. Avira Free Antivirus

Puan 4.5/5

Artıları: Hızlı yükleme, hızlı ilk tarama süresi, hafif, doğruluğu yüksek.

Eksikleri: Ücretsiz sürümde birçok özelliği eksik, web korumasını kullanmanız için Ask araç çubuğunu yüklemeniz gerekiyor.

5. Comodo Antivirus 5.9.2

Puan: 3,5/5

Artıları: Güçlü saldırı algılama sistemi, hızlı ilk tarama, sistem performansını düşürmemesi.

Eksileri: Defense+ uyarıları zaman zaman karmaşık olabiliyor, yanlış uyarılar, tarama hızı zamanla pek iyileşmiyor.

6. Emsisoft Anti-Malware 6.0

Puan: 4,5/5

Artıları: Hızlı ve kolay yükleme, temiz arayüz, mükemmel tarama performansı, iyi doğruluk, diğer güvenlik araçları ile çalışabilmesi.

Eksileri: Gerçek zamanlı antivirüs koruması sunmuyor.

7. Microsoft Security Essentials 2.1.11160

Puan: 4/5

Artıları: Kullanımı kolay, sistem performansını çok az etkiliyor, iyi bir gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

Eksileri: Uzun tarama süresi, ortalamanın altında algılama oranı.

8. Outpost Security Suite Free 7.1

Puan: 3/5

Artıları: Çok sayıda güvenlik özelliği, Windows ve Outlook’un açılışına az etki etmesi, iyi seviyede doğruluk.

Eksileri: “Öncelikli güncellemeler” sağlanmaması, Techradar’ın testi sırasında zararlı veritabanını güncelleyememesi, ilk tarama süresinin çok uzun olması, Firefox’un açılışını önemli ölçüde uzatması.

9. PC Tools Antivirus Free 2012

Puan: 4,5/5

Artıları: Kullanımı kolay ve hafif oluşu, ortalamanın üzerindeki tarama süresi, iyi bir algılama oranına sahip olması.

Eksileri: Sabit diskte çok yer kaplaması, Outlook’un açılışını hissedilir derecede yavaşlatması, bazı tasarım hataları, ücretli sürümüne göre önemli ölçüde daha az özelliğe sahip olması.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/27677d1328032607-bedava-antivirus-programlari-300x241.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/27677d1328032607-bedava-antivirus-programlari-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiAntivirüs,İncelemelerBilgisayarlarımızı korumak için ücretli antivirüs programlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Ücretsiz antivirüs programları da işlerinde son derece başarılılar. Hangi ücretsiz aracın ne kadar iyi koruma sağladığını merak eden Techradar'ın yeni gerçekleşirdiği bir test ise 9 popüler paketi karşı karşıya getiriyor. İşte Techradar'ın test sonuçları:1. Ad-Aware Free Antivirus 4.6Puan: 4.5/5 Artıları: Kullanımı kolay,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...