Bu yazımda size muhteşem bir programı tanıtmaya çalışacağım. Bu zamana kadar bu karar yararlı bir program görmemiş olabilirsiniz. Programın ne yaptığını öğrendiğinizde programa kesinlikle sahip olmak isteyeceksiniz. Programın adı DriverPack Solution.

Programı Artur Kuzyakov adında bir programcı yazmış, içeriğini de Yuri adında bir arkadaşı toplamış. “Peki bu program nedir, ne iş yapar” diye soruyorsanız hemen cevaplayayım.

driverpack_solutionBu program özellikle bilgisayarınıza format attığınızda devreye giren bir program. Programı çalıştırıyorsunuz, çayınızı alıp gidiyorsunuz. Geldiğinizde programın bilgisayarınız ihtiyacı olan sürücüleri yüklemiş, güncellenmesi gerekenleri güncellemiş ve ihtiyacınızı olan bazı programları yüklemiş olduğunu görüyorsunuz. İnanılacak gibi değil ama gerçekten de bu program bu işleri sizden hiçbir şey istemeden yapabiliyor.

Bazılarınızın aklına şu soru gelebilir; “tüm sürücüleri bulabiliyor mu?”

Ben bizzat kendim en az 10 farklı bilgisayarda bu programı denedim. Bilgisayarlar arasında Windows 98 yüklü olanlar dahi vardı. Bu kadar eski donanıma sahip olan bilgisayarların bile sürücüleri bulup yükleyebiliyor. Hatta şöyle bir şey bile yaşadım. Zamanında aldığım ve cdsini kaybettiğim bir kablosuz sinyal güçlendiricim var. İnanın internetten sürücüsü ne kadar aradığımı bilmiyorum. Program yaklaşık 1 dakika için sürücüsü yükledi ve 2. dakika dolmadan internete bağlandım.

Bu programın bir lite versiyonu bir de tam sürümü var. Lite versiyonu 15 mb civarı. İhtiyacınız olan tüm sürücüleri ve programları kendi sunucuları üzerinden bilgisayarınıza çekiyor. Tabii ki bu iş biraz uzun sürüyor. Diğer versiyonu tam olanı. Yaklaşık 10 gb. Sanırım dünya üzerinde bulunan tüm sürücüleri içinde barındırıyor. İnanılır gibi değil ama gerçek. Ben bu programın bulamadığı bir sürücü göremedim.

Programın diğer muhteşem tarafı tamamen Türkçe olması ve kullanımının çok kolay olmasıdır. Kullanımını öğrenmeniz 1-2 dakikayı almaz.  

Fakat asıl bomba tarafı şu ki, program tamamen ücretsiz. Sadece sitesine girip indirmeniz yeterli. Bu programı herkese tavsiye ediyorum. Bilgisayarınızda mutlaka bulunması gereken bir program.

Programın kullanımından biraz bahsetmek gerekirse;

driverpack-solution-1

Programı çalıştırdığınızda yukarıda gördüğünüz arayüz ile karşılaşıyorsunuz. Program birkaç saniye içinde sisteminizde eksik olan sürücü ve programları belirliyor.

driverpack-solution-2

Size sadece kur tuşuna basmak kalıyor. Tam sürümünü kullanıyorsanız 5-10 içinde tüm yüklemeleri yapıyor ve bilgisayarınız hazır hale geliyor. Programın kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken başka bir şey yok.

Programı şu siteden indirebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/05/driverpack_solution.gifhttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/05/driverpack_solution-150x150.gifFatih ELTUNTeknolojiBu yazımda size muhteşem bir programı tanıtmaya çalışacağım. Bu zamana kadar bu karar yararlı bir program görmemiş olabilirsiniz. Programın ne yaptığını öğrendiğinizde programa kesinlikle sahip olmak isteyeceksiniz. Programın adı DriverPack Solution. Programı Artur Kuzyakov adında bir programcı yazmış, içeriğini de Yuri adında bir arkadaşı toplamış. 'Peki bu program nedir, ne iş...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...