Hiç istemesek de bazen hardiskimizi formatlamamız hatta bazen fabrika ayarlarına döndürmemiz gerekiyor. Öyle ki bazı virüs ve trojanlar diskin format ile silemediğimiz bölümlerine buluşabiliyorlar. Böyle bir durumla karşılaştığımızda yapacağımız tek şey diske hard format atmaktır.

Fakat piyasada disk sıfırlama programı için çok fazla alternatif yoktur. Disk sıfırlama programlarının içinde en çok bilineni HDD Low Level Format Tool’dur. Bu program disk formatlama işlemlerinde en çok tercih edilen programdır ve çoğu zaman işini çok iyi yapabiliyor. Bu programı kullanarak çok diski formatladım. Çok nadir de olsa bazen işe yaramıyor ama denemeye değer. Bu program ile bilmeniz gereken tek şey, yapacağınız işlemin geri dönüşü yoktur. Yani bir kere formatladıktan sonra o bilgilere bir daha ulaşamazsınız.

Programın boyutu sadece 750 kb ve program ücretsizdir. Program ile sadece fiziksel disklerinize değil usb belleklerinize de format atabilirsiniz.

Disk Sıfırlama Programını Nereden İndireceğim?

Programı resmi sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz. Resmi web sites için tıklayın.

Disk Sıfırlama Programı 1
Disk Sıfırlama Programı

Programın arayüzü yukarıda gördüğünüz gibidir. Programı kurup çalıştırdığınızda yukarıda gördüğünüz gibi disklerinizin listesini ekrana getirir. Sıfırlayacağınız diski seçip Continue dediğinizde işlem başlar. Normal format işleminden daha uzun sürmektedir. Hepinize kolay gelsin.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/06/screenshot-hdd-low-level-format.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/06/screenshot-hdd-low-level-format-150x150.pngFatih ELTUNTeknolojiHiç istemesek de bazen hardiskimizi formatlamamız hatta bazen fabrika ayarlarına döndürmemiz gerekiyor. Öyle ki bazı virüs ve trojanlar diskin format ile silemediğimiz bölümlerine buluşabiliyorlar. Böyle bir durumla karşılaştığımızda yapacağımız tek şey diske hard format atmaktır. Fakat piyasada disk sıfırlama programı için çok fazla alternatif yoktur. Disk sıfırlama programlarının içinde en...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...