Bu yazımda size bilgisayarınızda olmazsa olmaz bir programdan bahsedeceğim. Programın ismi ComboFix. Bu program virüs ve malware temizleme yani güvenlik programıdır. Bu programın en önemli özelliği kendi alanında bir numara olmasıdır. Diğer programlar ile temizleyemeyeceğiniz birçok malware, exe, virüs, spyware ve reklam yazılımlarını hiçbir zorluk çekmeden bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz. Sadece bilgisayarınızı da değil bilgisayarınıza bağlı bellek ve diğer diskleri de bu program ile temizleyebilirsiniz. 

Combofix Nedir?

Yalnız bu program bildiğiniz klasik virüs temizleme programları gibi gerçek zamanlı bir tarama yapmıyor. Yani bilgisayarınıza yüklediğiniz bilgisayarınızı sürekli korumuyor. Bu program çalıştırıldığında disk ve belleklerinizi tarıyor, zararlı yazılımları siliyor ve işi bitiyor. Yani kullandığınız antivirüs programınızı atlatıp bilgisayarınıza buluşan zararlıları temizliyor. Her ihtiyacınız olduğunda çalıştırıyorsunuz ve yaklaşık 10 dakikalık işlem süresi içinde temizliği yapıyor ve sonucu rapor halinde size sunuyor. Program tamamen ücretsiz ve sadece 5 mb. büyüklüğünde. Programın diğer güzel tarafı ise herhangi bir setup ve ayar işlemi yapmıyor olmanızdır. Programın resmi web sitesinden indirip yönetici olarak çalıştırıyorsunuz ve bekliyorsunuz. O işini yapıyor ve büyük ihtimalle bilgisayarınızdaki zararlıları bulup yok ediyor. Ben uzun zaman kullandım ve bu zamana kadar temizleyemediği bir zararlı görmedim. Bu program ile bilgisayarımı ne zaman taratsam bilgisayarım hızlanıyor.

Combofix Programı Nasıl Kullanılır?

Programı indirip yönetici olarak çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi kısa bir yükleme işlemi yapıyor.

Combofix Nedir, Nasıl Kullanılır? 1
ComboFix programı nasıl kullanılır?

Daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi diskleriniz stage stage tarıyor. Bu tarama işlemi yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Combofix Nedir, Nasıl Kullanılır? 2
ComboFix ile bilgisayarı temizleme

Tarama işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıyor. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra rapor hazırlanıyor ve bir txt dosyası olarak rapor ekrana açılıyor. Raporda hangi dosyaların silindiğini liste halinde görebilirsiniz.

Program hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler şunlardır;

Taratma işlemi öncesi uygulamalarınızı kapatın.

İnternetten bir şeyler indiriyorsanız indirme işlemi bitince programı başlatın çünkü interneti kesiyor. Tarama işleminden sonra internet bağlantınız tekrar geliyor.

Programı yönetici olarak çalıştırmalısınız.

İndirdiğiniz tarama dosyası ile bir kere tarama yaptırabiliyorsunuz. Yani her taramadan önce internetten yüklemeniz gerekiyor.

Tarama işleminden önce kullandığınız antivirüs programınızı kapatmalısınız.

Combofix programını şu adresten indirebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/06/combofix-nasil-kullanilir-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2017/06/combofix-nasil-kullanilir-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBu yazımda size bilgisayarınızda olmazsa olmaz bir programdan bahsedeceğim. Programın ismi ComboFix. Bu program virüs ve malware temizleme yani güvenlik programıdır. Bu programın en önemli özelliği kendi alanında bir numara olmasıdır. Diğer programlar ile temizleyemeyeceğiniz birçok malware, exe, virüs, spyware ve reklam yazılımlarını hiçbir zorluk çekmeden bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz. Sadece...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...
Fatih ELTUN
Combofix Nedir, Nasıl Kullanılır? 3
ComboFix
Editor's Rating:
5