Clean Master, Dünyanın en popüler bilgisayar temizleme ve hızlandırma programıdır. Özellikle bilgisayar temizleme işinde o kadar iyidir bir kullanan bir daha vazgeçmiyor…

Clean Master
Clean Master

Bazı programlar vardır ki yaptıkları işleri yapan yüzlerce program olsa da insanlar bir türlü o programlardan vazgeçemezler. İşte bu program da bu programlardan biri. Bilgisayar kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında gelen yavaşlık konusuna en basit ve en hızlı çözümü bu program ile bulabilirsiniz.

Clear Master Nasıl Kullanılır?

Kullanımı çok kolay Clean Master programını bilgisayar bilginiz ne durumda olursa olsun rahatça kullanabilirsiniz. Çünkü bu program işini yapmak için sizden hiçbir şey istemiyor. Sadece kuruyorsunuz ve bırakıyorsunuz.

Program bilgisayarınızdaki gereksiz ne kadar dosya, web geçmişi ve register kaydı varsa anında buluyor ve temizliyor. Bir dakikadan az bir sürede bilgisayarınızda 2-10 GB bir alan açabiliyorsunuz. Gereksiz dosya ve bağlantıların silinmesiyle bilgisayarınız nefes alıyor.

Clean Master Özellikleri

Programın hemen hemen hiçbir ayarı yok. Yapmanız gereken tek şey yüklemek. Yükleme işlemi biter bitmez Clean Master devreye giriyor ve gereksiz ne varsa belirliyor ve siliyor. Kendisini arkaplana atan Clean Master sürekli olarak bilgisayarınızı kontrol ediyor ve sizin belirlediğiniz miktarın üzerinde gereksiz dosya oluşunca otomatik temizliyor.

Clean Master
Clean Master Ara Yüzü

Bu programın diğer güzel tarafı ise sistemi hiç yormaması ve sizi rahatsız etmemesi. Tam anlamıyla kur ve unut programlardan. Programı kullanmaya başladığınız an bilgisayarınızdaki rahatlamayı ve performans artışını hemen fark ediyorsunuz.

Clean Master en ama en güzel tarafı ise ücretsiz olmasıdır. 20 MB büyüklüğündeki programı ücretsiz olarak indirip kullanabiliyorsunuz. Program İngilizce ve Türkçe desteği yok. Eğer Türkçe dil takıntınız varsa hiç üzülmeyin. Çünkü bu programı kullanabilmeniz için İngilizce bilmenize gerek yok. Program kendi kendine çalıştığı için arayüzü ile işiniz olmuyor.

Clean Master Ayarları

Programla ilgili yapmanız gereken tek ayar temizlik periyodunu seçmektir. Bu ayar da oldukça basittir. Setting bölümüne girerek programın hangi periyodik düzende temizlik yapması gerektiğini belirliyorsunuz. Bunun dışında da bir ayarı yok.

Clean Master
Clean Master

Program simgesini ekranın sağ alt köşesine atıyor. Bu simgeyi kullanarak anlık temizlik yaptırabiliyorsunuz. Yine bu simgeden programın ayarlarına girip periodik temizlik ayarlarını değiştirebiliyorsunuz.

Program web tarayıcılarının geçmişlerini de otomatik olarak temizliyor. Bu da web tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Programın sisteme sağladığı en büyük yararlardan biri gereksiz register kayıtlarını bulup silmesidir. Bu kayıtların neden olduğu performans düşüklüğünden bu sayede kısa sürede kurtulabiliyorsunuz.

Bilgisayarını temiz kullandığını iddia edecek arkadaşlar için söylüyorum; bu program en temiz bilgisayarda bile binlerce gereksiz dosya ve bağlantı bulabiliyor. Tüm bilgisayar kullanıcılarına tavsiye ettiğim bu programı mutlaka deneyiniz.

Programı bu adresten ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Bu programın alternativi olan Advanced System Care Free’de göz atabilirsiniz.

Bedava Bilgisayar Hızlandırma ve Onarma Programı

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/04/Clean-Master-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/04/Clean-Master-3-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiHızlandırmaClean Master, Dünyanın en popüler bilgisayar temizleme ve hızlandırma programıdır. Özellikle bilgisayar temizleme işinde o kadar iyidir bir kullanan bir daha vazgeçmiyor... Clean Master Bazı programlar vardır ki yaptıkları işleri yapan yüzlerce program olsa da insanlar bir türlü o programlardan vazgeçemezler. İşte bu program da bu programlardan biri. Bilgisayar kullanıcılarının...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...